Güncel

Twitch’de Bir Ayrılık Daha Yaşandı

Twitch platformu son zamanlarda popülerliğini oldukça arttırdı ve herkesin kullandığı bir uygulama haline geldi. Tabi ki bu kadar popüler olan bir uygulamada sorunlar çıkması da oldukça normal bir durum. Son zamanlarda yayıncıların telif durumları nedeniyle oldukça sıkıntı yaşayan Twitch yönetiminde yaprak dökümü devam ediyor. Geçtiğimiz gün Twitch’de bir ayrılık daha yaşandı.

Twitch platformunun ilk kurucularından bir tanesi olan Kevin Lin Medium’daki kişisel blogunda yayınladığı yazı ile ayrılığı resmi olarak açıkladı.

Twitch'de Bir Ayrılık Daha Yaşandı
Twitch’de Bir Ayrılık Daha Yaşandı

Twitch’de Yaprak Dökümü Devam Ediyor

Kevin Lin’in ayrılığı ile birlikte şirketin kurulduğu zamandan bu yana çalışan tek yönetici olarak şu an şirketin CEO’su olan Emmet Shear kaldı. Shear’ın ayrılık kararı verip vermeyeceği ise hala netlik kazanmadı. Yakın zamanda şirketin diğer kurucu ortaklarından Justin Kan, Kyle Vogt ve Michael Seibel çeşitli nedenler göstererek ayrılmışlardı.

Twitch'de Bir Ayrılık Daha Yaşandı
Twitch’de Bir Ayrılık Daha Yaşandı

Yaptığı açıklamada gelecek planları ile ilgili hala fikir aşamasına olduğunu belirten Lin “Ailem ve arkadaşlarım ile vakit geçirmeyi, biraz uyuyup dinlenmeyi, spor yapmayı ve tabii ki oynayamadığım video oyunlarıyla daha çok vakit geçirmeyi heyecan ile bekliyorum” dedi. Ayrıca Lin “Merakımı arttırmak ve teknolojinin hayatımızda olumlu bir etken olduğu bir dünyayı keşfetmeye devam etmek için çok heyecanlıyım” şeklinde konuştu. Bu açıklama Lin’in yeni projelerde yer alabileceği sinyalini verdi.

Hala Twitch yöneticiliğine devam eden CEO Emmett Shear da ”Kevin, 12,5 yıllık çalışma süresi boyunca benim ve Twitch liderlik ekibinin başarılı bir ortağı oldu ve işimizi ve kültürümüzü inşa etmede faydalı oldu. Ona tüm sıkı çalışmaları ve tutkusu için teşekkür ediyoruz. Sektöre katkılarının devam etmesini heyecan ile bekliyoruz” diyerek minnetlerini sundu.

Bu ve buna benzer haberlerden anında haberdar olmak için Teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu