Güncel

Twitter 4K Videolara Artık İzin Veriyor

Twitter 4K videolara izin vererek, kullanıcılarının uzun zamandır istediği bir özelliği gerçekleştiriyor. Twitter, uzun bir süre kullanıcılarının yüksek çözünürlüklü resimler yüklemesine izin vermedi. Twitter’a yüklenen resimler sıkıştırılıp inceliklerini kaybederek oldukça bulanık görünüyordu. Profesyonel kameralardan bile çekilen resimler çok az ayrıntıyı koruyordu ve kamerada göründüğü kadar çekici görünmüyordu. Ancak şimdi işler değişti.

Aslında iOS kullanıcıları için işler geçen yıl değişmişti. Twitter iOS’un resimleri 4K yüklemesine görüntülemesine geçen yıl izin vermişti. Ancak Android kullanıcıları bu özellikten mahrum kaldı. Yeni özellikle birlikte Twitter v8.76 ve üzeri iOS ve Android sürümleri mevcut olan Twitter kullanıcılarının hepsi 4K yükleme yapıp, görüntüleyebilecek.

Twitter 4K Görüntü Örneği

Twitter 4K Videolar Nasıl Etkinleştirilir?

Twitter bu özelliği iOS kullanıcılarına sunduğundan beri kullanıcılar, görüntülemek istedikleri görüntüyü basılı tutarak 4K görüntüleyebiliyordu. Özelliğin Android sürümündeyse resmi büyütmek için görüntünün köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak 4K görüntü seçeneğine ulaşılabilecek. Videoların 4K görüntülenmesinin yanı sıra resimler de daha yüksek çözünürlükte yüklenerek, görüntülenebilecek.

Twitter da kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için ayarlarda birkaç şeyi değiştirmesi gerekiyor. Bunun için Ayarlar’da Gizlilik kısmında yer alan veri kullanımına tıklamanız gerekiyor. Ardından Yüksek Kaliteli Resim Yükleme’ye tıklamanız gerekiyor. Ardından Twitter, bu seçenek için hücresel veri veya Wi-Fi üzerinde veya sadece o anda mevcut olanı etkinleştirmek isteyip istemediğinize dair izninizi istiyor.

Twitter 4K Videolara İzin Veriyor
Twitter 4K Videolara İzin Veriyor

Bu seçenek etkinleştirildikten sonra yapmanız gereken tek şey, 8.3MP veya üzeri çözünürlüğe sahip bir görüntüyü yüklemek, sonunda Twitter 4K videolar yükleme seçeneğine erişmesine izin verecektir. Twitter ve diğer sosyal medya platformlarıyla ilgili daha fazla güncel habere buradan ulaşabilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu