Güncel

Twitter Android için Yenilik Yapmayı Planlıyor

Twitter Android uygulaması için yeni bir özellik getirmeyi planlıyor. Twitter’ın iOS uygulamasında bulunan bir özellik aktif olarak çalışıyor ancak şimdi bunu Android uygulamasına da tanıtmak istiyor. Bu özellik, kayan işlem düğmesi veya açılır pencere oluştur düğmesidir. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong’a göre, açılır pencere düğmesi Twitter’ın Android uygulamasında da tanıtılacak.

Twitter Android için Planlanan Özellik

Bu açılır veya kayan oluşturma düğmesi, tweet oluşturmanın kolay bir yoludur. Düğmeye tek bir dokunuş, kullanıcıya bir tweet oluşturmanın standart yoluna kolay erişim sağlar. Ancak kullanıcılar düğmeye basılı tutarsa, fotoğraf yükleme, taslakları inceleme ve görüntüleme ve GIF galerisine kolay erişim gibi diğer birçok seçeneğin bir görüntüsünü görecek.

Twitter Android Uygulamasını Geliştirmek İstiyor

Twitter, Twitter’da canlı sesli sohbet özelliği olan canlı sesli sohbet odasını bazı Android kullanıcıları için kullanılabilir hale getirdi. Bu seçenek, birkaç hafta önce Android uygulaması için erişilebilir hale getirildi. Spaces özelliği, 10 hoparlör sınırına izin verirken, dinleyiciler sınırsızdır. Pop-out özelliği de bir süredir piyasada olsa da, birçok Twitter kullanıcısı, iOS uygulamasında Twitter kullanıcısı oldukları için bu açılır düğme özelliğinin Android uygulamasında tanıtılacağının ortaya çıkması karşısında şok oldu.

Kullanıcılar bunu tuhaf buldu çünkü kayan işlem düğmesi veya açılır düğme özelliği uygulamanın bir Android sürümü olsa da ilk önce iOS uygulamasında tanıtıldı. Jane Manchun Wong’a göre Twitter hala bu özellik üzerinde çalışıyor. Oluşturma açılır düğmesi hala başlangıç ​​ve geliştirme aşamalarında olduğundan, iOS uygulaması ile Android uygulamasının tasarımları arasında bir fark olabilir. Bu nedenle, açılır düğmenin geliştirilmesi ve tasarımı nedeniyle, Android uygulamasına tanıtılmasının birkaç hafta sürebileceği ve Android uygulamasının kullanıcıları tarafından deneyimlenebileceği varsayılabilir.

Kaynak
Twitter plans to introduce iOS compose button menu to Android app

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu