Güncel

Twitter Bahşiş Kutusu Adında Yeni Özellik Getiriyor

Twitter bir süre önce içerik üreticilere para kazandıracak yeni bir çözüm üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Haliyle bu konuda ki iddialarda her geçen gün arttı. Son gelen iddialar Twitter’ın da YouTube katıl benzeri bir özellik getireceği yönündeydi. Fakat iddialar doğru çıkmadı. Zira Twitter Bahşiş Kutusu adında bir özellik getiriyor.

Twitter Bahşiş Kutusu Adında Yeni Özellik Getiriyor
Twitter Bahşiş Kutusu Adında Yeni Özellik Getiriyor

Bahşiş kutusu özelliği Clubhouse rakibi olan Spaces için geliştirilmiş olsa da Twitter’da özelliği kullanıcıları için sağlayacak. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar sevdikleri kullanıcıları destekleme ve mutlu etme imkanı sağlayacak.

Twitter Bahşiş Kutusu Özelliği

Konu hakkında ki açıklama geçmişte de bazı özelliklerin erkenden sızdırılmasını sağlayan Jane Manchun Wong’dan geldi. Wong’un düşüncelerine göre sosyal medya devi kullanıcılar ile içerik üreticilerinin arasında ki bağı güçlendireceği düşündüğü bu özelliği “Tip Jar” yani “Bahşiş Kutusu” olarak adlandıracak. Ayrıca ödeme yöntemlerinin de çeşitlilik göstereceği söyleniyor.

Daha önce Twitter’ın sahibi olduğu Spaces için duyurulan bu özellik süper takip eklentisi ile beraber platforma eklenecek. Takip ettiği insanları mutlu etmek isteyen kullanıcılar beş adet uluslar arsı ödeme yönteminden birini seçerek ödeme yapabilecek. Bu ödeme yöntemleri şu şekilde;

  • Patreon
  • PayPal
  • Venmo
  • Bandcamp
  • Cash App

Bu özelliğin Twitter’ın büyümesi için önem taşıyan bir özelik olduğu su götürmez bir gerçek. Yine de özelliğin geleceğinin kesin olmadığını belirtelim.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu