Güncel

Twitter Canlı Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor

Sosyal medya araçları gün geçtikçe yeni özelliklerle kullanıcılarının memnuniyetini artırmaya çalışıyor. Örneğin Instagram ilk başlarda fotoğraf ve videolarınızı paylaşabileceğiniz bir uygulama iken şimdi alışveriş bile yapabildiğiniz bir platform haline geldi.

Yeni özellik ekleme trendi Mark Zuckerberg’in Snapchat’i alamaması ile başladı. Zuckerberg Snapchat’i alamayınca uygulamanın özelliklerini, Instagram’a ekledi. Snapchat kendisini ait özellikleri kaybedince kullanıcı sayısı düştü.

WhatsApp, Instagram gibi sosyal medya araçlarının özellik olarak gerisinde kalan Twiter geçtiğimiz aylarda bir karar almıştı. Aldığı karar ile diğer sosyal medya araçlarının arkasında kaldıklarını, kullanıcı sayılarının düşmesinden endişelenerek yeni özellikler eklemeyi hedeflediklerini açıklamış ve bunu kanıtlayan adımlar atmıştı. Bu kararı gene Snapchat’e ait hikaye özelliğini kendi uygulamasında Flets ismiyle entegre etmişti.

Twitter Canlı Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor
Twitter Canlı Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor

Twitter Canlı Sesli Mesaj Özelliğini Yakın Zamanda Duyuracak

Twitter kullanıcıların istek ve önerilerini dikkate alarak kullanıcıların birbirlerine attığı mesajlara emoji ile cevap verme özelliğini getirmişti. Daha sonra ise Flets özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Ancak bu özellik kullanıcılar tarafından pek beğenilmemişti. Çünkü hemen hemen her uygulama bu özelliği getirdiğinden bazı sosyal medya kullanıcıları hikaye özelliği olmayan bir uygulama görmek istediklerini ifade etti. Daha sonra sesli mesajlaşma özelliğinin geleceğini duyuran Twitter, daha bu özelliği kullanıcılarına sunmasa da yakın zamanda onun da duyurulması bekleniyor.

twitter canli sesli mesaj ozelligini yakin zamanda duyuracak
Twitter Canlı Sesli Mesaj Özelliği ile Kullanıcılarını Memnun Etmesi Hedefliyor

Twitter canlı sesli mesaj özelliğini şu an test ediyor ama yakın zamanda kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Spaces özelliği ile canlı yayın açılabilecek mi sorusunun cevabını da merak edilenler arasında. Twitter sadece canlı olarak sesli mesajlaşma özelliği olduğunu ileride kullanıcılar isterse bu özelliği de uygulamalarına ekleyebileceklerini iletti.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu