Güncel

Twitter Emoji Oylamasını Test Ediyor!

Mikro blog platformu, yakın tarihli bir geri bildirim anketine göre, Twitter emojilerle, kullanıcıların çeşitli seçenekler aracılığıyla iletişim kurmasına yardımcı olacak yeni yollar arıyor. Deney şu anda erken aşamalarda, ancak bir şey kesin ki Facebook tepki düğmesi gibi, Twitter da mevcut kalp (beğen) düğmesiyle birlikte fazladan emojiler ekleyebilir.

Twitter Emojileri Test Ediyor
Twitter Emojileri Test Ediyor

Twitter Emojilerle İlgili Anketini Dünyanın Her Yerinde Gerçekleştiriyor

Twitterati’in tepkisini ve ardından yıldızların kalplerle yer değiştirmesini akılda tutarak, bu değişiklik kullanıcıları büyük ölçüde etkileyebilir ve aynı zamanda birçok Twitter kullanıcısının duygularını da incitebilir. Bu senaryoyu göz önünde bulundurarak Twitter, kullanıcılarının bu büyük değişime nasıl tepki vereceği konusunda bir fikir edinmek için dünyanın dört bir yanında anketler yapıyor.

Twitter Emoji Anketi

Ankete göre, diğerlerinin yanı sıra gözyaşları ile gülen yüz, kalp, üzgün yüz ve düşünen yüz gibi birden fazla emoji seti var. Bunlar ateş emojisi veya şok olmuş bir yüz veya kucaklama olabilir, bu emojilerin hepsi farklı duyguları ifade eder.

Anketin içinde, kullanıcılara bir tweet’e yanıt olarak tepkiyi veya olumsuz oylama seçeneğini kullanıp kullanmayacakları soruluyor ve kendi tweetleri reddedilse veya olumsuz yanıt veren emojiler alsa, duruşları ne olacak, bunu yapıcı bir eleştiri olarak kabul edecekler mi yoksa moralleri bozulacak mı öğrenilmek isteniyor.

Twitter’ın ilgilendiği bir şey, olumsuz emojilerin gönderinin yanında gösterilip gösterilmeyeceği veya kamuoyundan gizlenip gizlenmemesidir. Yapılacak olan anketin sonuçlarının nasıl olacağı ve özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmadı. Güncellemelerden uzak kalmamak için bizi takip etmeye devam edin.

Kaynak
Twitter Is Testing Ways To Bring Facebook-Like Emoji Reactions And Reddit-Inspired Voting System

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu