Güncel

Twitter Geri Al Özelliğini Test Ediyor

Twitter geri al özelliğini test ediyor, ancak bu sefer test edilen özellik ücretli bir şekilde sunulacak. İnsanlar uzun süredir Twitter’da paylaştıkları tweetleri için bir düzenleme düğmesi istiyor ve Twitter gerçek bir düzenleme düğmesi bulmasa da, bir sonraki en iyi şey üzerinde çalışıyor. Twitter’ın bir “geri al” düğmesi üzerinde çalıştığına dair kanıtlar ortaya çıktı. Bir Uygulama Araştırmacısı Jane Manchun Wong, ona eklenmiş bir abonelik ekranı gördü ve bu, özelliğin ücretli olacağı anlamına geliyor.

Twitter Geri Al Özelliği

Twitter Geri Al Özelliği Nedir?

Twitter şirketi tarafından insanlara ne tür özellikler için ödeme yapmak isteyeceklerini soran bir anket yapıldı ve bu özelliğin gerçekten test koşulları altında olduğu doğrulandı. Twitter’ın bu geri alma özelliği hakkında topluluklarından olumlu yanıt aldığı anlamına geliyor. Şimdilik bildiğimiz şey, bu özelliğin şimdiye kadar abonelik hizmetleriyle sınırlı olacağıdır. Çünkü bunun biraz tartışmalı olacağını fark ederseniz, resmi olarak bir tweet’i güncellemeden önce biraz zaman aralığı verecektir.

Başka bir deyişle, bu, insanların Twitter’dan istedikleri tam olarak düzenleme düğmesi değildir, ancak Gmail’inizdeki göndermeyi geri al düğmesine benzer bir şeydir ve gönderilen bir e-postayı resmi olarak okunmadan önce belirli bir süre içinde iptal etmenize olanak tanır. Tweetler için de benzer bir durum olacak, gönderilmeden ve dünya tarafından görülmeden önce onları silebilirsiniz. Yani bu özellik bir düzenleme düğmesi olmamakla beraber ona yakın bir şeydir.

Twitter Geri Al Özelliği
Twitter Geri Al Özelliği

Twitter, bu özelliğin müşterilere ödeme yapmakla sınırlı olup olmayacağını söylemedi. Bu kararın henüz alınması için geliştirme aşamasında yeterince ilerlememiş olması mümkündür. Twitter kısa süre önce bazı harika özellikler sundu ve daha fazlası için çalışıyor. Twitter’ın kullanıcıları için stokta başka neleri olduğunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak
Twitter Confirms Testing for “Undo” Tweet but It Will Be Among the Paid Features

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu