Güncel

Twitter Güvenlik Konusunda Yeni Adımlar Atıyor

Mikro blog platformu Twitter, kullanıcıların her durumda farklı yolları ve eylemleri kolayca anlamalarına yardımcı olacak bir güvenlik aracı sunarak kurallarının ve içerik denetleme süreçlerinin ihlali söz konusu olduğunda daha şeffaf olmak istiyor. Artık Twitter güvenlik merkezini görebilirsiniz. Aynı zamanda güvenlik enstrümanları için tek durak noktası haline gelebilen; bu güvenlik aracına Twitter menüsünden erişebilirsiniz.

Twitter Güvenlik
Twitter Güvenlik için Yeni Ne Yapıyor?

Twitter Güvenlik Konusunda Attığı Yeni Adımlar ile Ne Amaçlıyor?

Twitter ayrıca Rapor Merkezi sekmesi aracılığıyla kalan raporlarla ilgili bir güncelleme sağlayabilecek. Bu özellik, Twitter’ın kullanıcılarını, diğer kişilere zorbalık yapmadan önce yeniden düşünmeleri için Twitter’ın yaptığı kural ve düzenlemelere uymaya zorlamasına ve birçok kişinin diğer kullanıcıları trollemeye çalışmasını engellemeye yardımcı olacaktır.

Birçok sosyal medya platformu bu tür sorunlarla karşı karşıya olduğu için herhangi bir kullanıcı böyle bir davranışta bulunursa, bu platform uyarı listesinde bulunan kullanıcıları uyaracak ve tutumunu değiştirmezse hesap askıya alınabilecek. Bu, hangi kuralı ihlal ettiğini anlayabilmesi için Twitter yönergeleriyle ilgili bir bağlantı da içerecektir.

Bu güncelleme, tüm kullanıcıların Twitter politikalarıyla ilgili olarak haberdar olmasını sağlayacak ve bu, onları platformdaki eylemleri ve etkinlikleri hakkında güncel tutacaktır. Ancak bu, kullanıcılara bu sınırların ötesine geçmeleri için daha fazla esneklik sağlayacaktır; bu araç, askıya alınırlarsa, tekrar çevirmeleri gerektiğinde, faaliyetlerini sürekli olarak kontrol edecek bir araçla.

Twitter Güvenlik Önizlemesi

Twitter ayrıca, tüm kullanıcılara Twitter’ın kuralları ve düzenlemeleri hakkında tam bir ayrıntı sağlayacak başka bir Politika Merkezi konseptinin önizlemesini yaptı; Kısacası, Twitter’ın sınır çizdiği yerin etrafındaki parametreleri oluşturacak. Twitter’ın görüntülediği bir diğer kavram ise bloklarını ve sessiz araçlarını kaç kullanıcının kullandığına dair ayrıntıları gösterecek olan ‘Haftalık Güvenlik Raporu’dur. Tüm kural ve politikalardan haberdar olduklarında kullanıcıların üstesinden gelmek Twitter için kolay olacaktır.

Kaynak
Twitter is adding some new Account Safety Tools on its platform to maintain healthy conversations

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu