Güncel

Twitter iOS Arayüzünü Yeniliyor Mu?

Twitter iOS arayüzünü uçtan uca videolar ve zaman çizelgesinde görünen fotoğraflarla test etmeye başladı. 140 karakterle sınırlı kısa form mesajlarıyla başlayan bir site için şu anda kullanılan oldukça fazla şey var. Trend olan konular ve haberler hakkında her türlü tartışma için internetin merkezi forumu olmanın dışında, Twitter’ın medya desteği platformu bir bütün olarak yükseltti.

Artık kullanıcılar birbirleriyle daha aktif bir şekilde etkileşim kurabilir, haber makaleleri ilgili görsel verilerle donatılabilir ve markalar müşterilerle daha kolay etkileşim kurabilir. GIF desteği, HQ videoları ve fotoğrafların daha da eklenmesiyle, 2021 Twitter manzarası 2006’dan çok farklı bir durumdadır.

Twitter iOS
Twitter iOS Arayüzünde Test Yapıyor

Twitter iOS İçin Neden Yenilik Yapıyor?

Doğal olarak, görsel medyanın günümüzde platformdaki söylemde bu kadar önemli bir rol oynamasıyla, şirket sadece bundan daha fazla yararlanmak isteyecektir. Ancak, Twitter’ın geliştiricileri, sitenin arayüzünü güncelleme konusunda oldukça dikkatli bir yaklaşım benimsiyor. Fikri bir bütün olarak çizmeden önce, tüm bir yıl boyunca zincirleme yanıtları rezil bir şekilde test ettiler, hatta sonunda genel halkla test ettiler.

Geliştiriciler, genel topluluğun yeni güncellemelere ve değişikliklere nasıl tepki verdiğine duyarlıdır ve olumlu bir etki yaratmak ister. Bu, uçtan uca arayüzün neden yalnızca iOS’ta ve sınırlı kullanıcılar için göründüğünü açıklar.

Uçtan uca bir arayüzün nasıl görüneceğini hayal etmekte güçlük çeken herhangi bir kişi, Instagram’dan başka bir arama yapmasına gerek yok. Görsel medyaya Twitter’dan daha çok bağımlı olan platform, fotoğrafları ve videoları öne çıkarmak istiyor.

Bu nedenle tüm videolar ve resimler ekranda yer kaplayarak kullanıcıların daha iyi bir görünüm elde etmelerini sağlar. Twitter, resmi Destek hesaplarından bir tweet ile platformdaki görsel konuşmayı daha iyi desteklemek için bu özelliği kullandıklarını bile doğruladı.

Kaynak
Twitter Is Testing Edge-to-Edge Media Across Its iOS Interface

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu