Güncel

Twitter Memphis Yazanların Hesaplarını Engelliyor

Twitter Memphis yazanların hesabını engelliyor. Twitter son zamanlarda flaş kararlar alıyor. Hem dünyayı ilgilendiren hem de ülkemizi ilgilendiren kararlar alan Twitter gündemden düşmüyor. Ülkemizde en flaş kararı temsilcilik atamamasıydı. Dünyada ise Donald Trump’ın hesabını silmesi oldu. Aldığı bu kararlardan son uygulama içinde de değişik olaylar yaşanıyor. Uygulama içinde bazı hesaplar garip nedenlerden dolayı engelleniyor.

Twitter Memphis Yazanların Hesaplarını Engelliyor
Twitter Memphis Yazanların Hesaplarını Engelliyor

Geçtiğimiz aylarda Twitter Türkiye’de birçok hesap garip bir şekilde engellendi. Engellenen hesapların ortak özelliği ise Nazım Hikmet’in bir şiirini paylaşmasıydı. Türkiye’de gündem olan bu konu hakkında Twitter hiçbir açıklama yapmadı. Kullanıcılar Twitter’ın yazılımsal bir hata yaptığını düşündü. Nazım Hikmet’in şiirinden sonra Twitter 14 Mart tarihinde tekrardan gündem oldu.

Twitter Memphis Depay’a Yorum Yapanları Engellemeye Mi Çalışıyor?

Twitter kullanıcıların attıkları tweetler içerisinde ”Memphis” kelimesi geçtiği zaman kullanıcılarının hesabını 12 saatliğine engelledi. Memphis denince akla gelen Lyon’un ünlü futbolcusu Depay akla geliyor. Kullancılar Twitter’ı Memphis Depay üzerinden eleştirdi.

Twitter’ın Memphis Depay’ı koruduğu dün kullanıcıların şaka amaçlı ortaya attığı iddiaydı. Olayın Depay ile alakası yoktu. Hatta Lyon kulübü yaşananlar hakkında komik bir paylaşımda bulundu. İşler komik paylaşımla son bulsa da hesabı engellenen kullanıcılar Twitter’a dava açmaya hazırlanıyor.

Twitter Memphis Depay'a Yorum Yapanları Engellemeye Mi Çalışıyor?
Twitter Memphis Depay’a Yorum Yapanları Engellemeye Mi Çalışıyor?

Twitter’ın haklı bir gerekçesi olmadığı halde bu şekilde hesaplarını engellenmesi konusunda kullanıcılar rahatsız oldu. Hesabı engellenen kişiler olaydan bir saat sonra ”Twitter bizlere gizlilik kurallarını ihlal ettiğimiz için hesaplarımızı engellediğine dair mesaj gönderse de Memphis kelimesi nasıl bir gizlilik ihlali yaşattı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Lyon’un Twitter Hakkında Yaptığı Komik Paylaşım

Kullanıcılar Twitter’ın bu kelimeyi yanlışlıkla engellediğini düşünüyor. Bazı insanlar Twitter’ın yakın zaman da bazı kelimeleri kısıtlamak için testler yaptığını iddia etti. Twitter’ın son yaşananlardan sonra açıklama yapılması bekleniyor. Sizce bu olaylar neden yaşanıyor?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu