Güncel

Twitter Mesajlarda Yeniliğe Gidiyor

Twitter mesajları iyileştirmek istediği için Mayıs 2021’de doğrudan mesajlaşma özelliğinin yeni ve daha iyi bir sürümünü piyasaya sürmeye hazır olduğu bildiriliyor. Güncellemenin ana özü, mesajlardaki arama kapasiteleridir. Mevcut sürümde mesajları sadece kullanıcı adı ile arayabilirsiniz.

Twitter Mesajlar
Twitter Mesajlarda Değişikliğe Gidiyor

Twitter Mesajlarda Ne Tür Değişiklikler Yapacak?

Daha önce Twitter, paylaşılan bağlantılar veya medya dosyaları vb. için belirli bir mesajlaşma dizisini arıyordu, ancak maalesef bu güncellemeler kalıcı olmadı. Yaklaşan güncellemeyle birlikte gelmeleri mümkün olsa da, açıkçası, arama özelliğiyle ilgili bazı gizlilik endişeleri mevcuttur, ancak Doğrudan mesajlaşma için anahtar kelime araması kullanıcılar için daha kullanışlı olacaktır.

Twitter’ın, görüntülerin yüklendikten sonra sıkıştırılması veya kırpılması, kullanıcıların yanıtını geciktirerek işletmelerini etkilemesiyle ilgili dünya çapında şikayetler aldığı için fotoğraf yayınlama süreci üzerinde de çalıştığı bildiriliyor. Şimdi Twitter’da resim yüklemek için 4K entegrasyon seçeneği geliyor. Özellik, Twitter’ın Android ve iOS sürümlerinde beta testinde ve zaman çizelgesinde tam boyutlu resimleri gösteriyor.

Ayrıca, resim, video ve metin gönderebileceğiniz içerik yayınlama platformu olan Twitter story’leri 24 saat sonra otomatik olarak silinir ve yalnızca Twitter mobil uygulama sürümünde kullanılabilir. Güncellemenin kullanıcılar için ne zaman piyasaya sürüleceği henüz onaylanmadı, ancak Twitter bu yıl 15 yaşında olduğundan daha birçok güncelleme ve değişiklik bekleniyor.

Kaynak
Twitter Is Getting New Features For Searching Messages, Improvements In Photos and Videos

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu