Güncel

Twitter Rusya’da Yasaklanıyor

Twitter Rusya’da yasaklanıyor. Twitter son dönemlerde aldığı kararlardan dolayı gündem olmaya devam ediyor. Twitter bazı ülkelerde aldığı kararlar yüzünden ülkeler de problem yaşıyor. Son zamanlarda Türkiye ve Rusya bunun en büyük örneği. Türkiye’de çıkan Sosyal Medya Kanunu gereği temsilci ataması gereken Twitter bu karar uymadı ve temsilci atamadı. Kanun gereği Twitter ülkemizde reklam yasağı aldı.

Twitter Rusya'da Yasaklanıyor
Twitter Rusya’da Yasaklanıyor

Twitter Türkiye dışında Rusya ile de problem yaşıyor. Twitter Rusya’da devletin önerdiği tweetleri silmiyor. Bu tweetlerin silinmemesi için direniyor. Rusya Devlet’i son iki aydır Twitter’ı bu gönderileri silmesi için baskı yapsa da şimdiye kadar bir yanıt alamadı. Peki Rusya’nın sildiremediği gönderiler ne? Rusya Twitter’ın silmek istemediği içeriklerin konusu açıkladı. Gönderiler Çocuk pornografisi, uyuşturucular ve intihar konularını içeriyor.

Twitter Rusya’nın İstediği İçerikleri Silmezse Ceza Alacak Mı?

Rusya’nın istemediği gönderileri silinmezse ülke de erişiminin engelleneceği iddia ediliyor. Bu konu şu anlık iddia olarak dursa da Rus Medyası bu iddiaları doğrulayacak tarzda açıklamalarda bulunuyor. Rus Medyası aldığı haberler göre önemli yöneticilerinden biri Twitter‘ın ”bu iğrenç gönderileri neden silmediğini anlamıyoruz. Eğer bu konu da bir şey yapmazlarsa biz bir şey yapmak zorunda kalacağız” şeklinde konuştuğunu haberlerine taşıdı.

Rusya'nın İstediği İçerikler Silmezse Twitter Ceza Alacak Mı?
Rusya’nın İstediği İçerikler Silmezse Twitter Ceza Alacak Mı?

İletişimden sorunlu başkanın yardımcısı Rus Medyası’na konuştu. Başkan yardımcısı ”Rusya’nın %3’ü Twitter kullansa da uygulamada yasalarımızın engellediği içeriklerin paylaşılması bizi rahatsız ediyor. Twitter Rusya’nın kurallarına uymalı yoksa diğer sosyal medyalar ceza alabilirler. Twitter’a bir ay süre verdik ve bu konuyu yakın zamanda çözeceğimizi düşünüyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Sizce Twitter Rusya’da yasaklanır mı? Son zamanlarda Twitter’ın aldığı kararlar sizce doğru mu?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu