Güncel

Twitter Spaces Özelliği Nedir?

Twitter Spaces isimli en az 600 takipçisi olanlar için canlı bir oturum olan özelliğini tanıtmaya başladı. Çevrimiçi platformları para kazanma kaynağı olarak kullanmak, özellikle şu anda devam eden salgın ile birlikte tüketiciliğin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Instagram ve Facebook dahil olmak üzere diğer tüm platformlar kullanıcıları çekmek için girişimler oluştururken, Twitter Spaces adıyla anılan clubhouse benzeri olan son projelerinden para kazanmaya karar verdi.

Twitter Spaces Özelliği Nedir?
Twitter Spaces Özelliği Nedir?

Twitter Spaces Özelliğinden Kimler Yararlanabilir?

Twitter Spaces özelliğinden yalnızca en az 600 takipçisi olanlar yararlanabilirken, en az 1000 takipçiye sahip olanlar da birine ev sahipliği yapabilir. Finansal olarak, bu iki yönlü fayda sağlayan girişim, Apple, Google ve Stripe dahil olmak üzere birkaç Megacorporation ile birlikte ev sahibi için yüzde 80 gelir içerecek. Biletli bu alanlar, kullanıcıların odalarına girmeleri için ücret almalarını sağlayacaktır. Satılan bilet sayısının kişiselleştirilmesi ise ev sahibinin tercihine bağlıdır.

Mikro blog sitesi, bilet satışlarında yüzde 20’lik bir kesinti yapacak ve sunucuya yüzde 80’lik bir gelir getirecek. Gelir, Apple ve Google tarafından ödemeden düşülen uygulama içi satın alma ücretinin bir yan ürünüdür. Mikro blog sitesi, platformdaki tüm finansmanı yönetmek için Stripe ile ortaklık kurdu, bu nedenle Twitter’a göre yüzde 20’lik kesinti, Stripe’ın maliyetini karşılamaya yardımcı olacak. Bu, kullanıcıların bu biletli alanlara katılmak istiyorlarsa bir Stripe hesabı açmaları gerekeceği anlamına da geliyor.

Kaynak
Twitter shares more details on how the monetized feature ‘Spaces’ will work using ticketed spaces

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu