Güncel

Twitter YouTube Videolarını Tweetlerde Oynatmayı Test Ediyor

Twitter artık bağlantıya tıklayıp akıştan ayrılmadan YouTube videolarını izlemek için bir çözüm arıyor. Tweet’ler arasında hızla gezinirken farklı bir bağlantıya gitmeden içerikteki metinleri, resimleri, GIF’leri ve videoları da o esnada görmek istiyoruz. Fakat YouTube videoları söz konusu olduğunda ne tweet içinde oynatabiliyoruz ne de mini oynatıcı olarak açabiliyoruz.

twitter youtube videoları
YouTube Videoları Artık Akışta Oynatılabilecek

The Verge raporlarına göre, Twitter şu an YouTube videolarının doğrudan onları içeren tweet’te oynatılmasına imkân tanıyan bir özelliğin testini yürütüyor. Bu testin gerçekleştiği Twitter Destek hesabı üzerinden doğrulandı ancak test şimdilik sadece iOS cihazlar ile sınırlı sunuluyor. Bunun yanında testlerin, yalnızca dört hafta süreceği ve Kanada, Japonya, Suudi Arabistan ve ABD’de “çok küçük bir kullanıcı grubu” ile sınırlı olduğu da doğrulandı.

Twitter’ın Yaptığı Testler 4 Hafta Sürecek

YouTube videolarını bir tweet’in içinden izleyebilmek, özellikle başka bir uygulama yüklemek istemediğiniz akıllı cihazlarınız için de kullanışlı olacaktır. Video platformunda olduğu gibi videoyu tam ekran izlemeyi tercih edebileceğinizden kalite deneyiminden hiçbir şekilde ödün verilmemesi gerekiyor. Dört haftalık testin ardından Twitter, sonuçları değerlendirerek buna göre ölçeklendirmeyi planlıyor.

Bu, iOS’ta daha geniş bir kitlenin kullanımına sunmadan önce Android’de benzer bir test gerçekleştirebileceği anlamına da geliyor. Ayrıca bu test, geçen hafta iOS ve Android için duyurulan ve sosyal ağda medya paylaşmayı ve görüntülemeyi iyileştirmeyi amaçlayan başka iki test ile beraber geliyor. Şirket, 4K çözünürlükteki görüntüleri mobil cihazlara yüklemenin ve izlemenin yollarını da test ediyor.

Kaynak
Twitter Tests Playing YouTube Videos in Tweets

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu