Güncel

Twitter’a Dislike Butonu Özelliği Geliyor

Twitter‘a dislike butonu geliyor. Sosyal Medya platformları kullanımları kolaylaştırmak, kullanıcı memnuniyetini artırmak için yeni özellikler güncellemesi yapıyor. Bunlardan bazıları sevilirken bazıları tepki çekiyor. İlk başlarda hikâye eklemek sevilen bir özellik iken her platformun bu özelliği eklemesine kullanıcılar tepki gösterdi. İlk zamanlarda Snapchat’e ait olan bir özellik daha sonra diğer platformlarda da yer almaya başladı. Mark Zuckerberg Snapchat’i alamayınca, Snapchat’e özel seçenekleri kendi platformlarına ekleme yolunu seçti. Bu yaşananlardan sonra Snapchat popülaritesini kaybetmeye başladı.

Twitter'a Dislike Butonu Geliyor
Twitter’a Dislike Butonu Geliyor

Twitter, Snapchat’e has olan özellikleri kendi bünyesinde sunmayı ret etmişti. Şimdi bu güncellemeleri kendi bünyesinde de sunacağı iddiaları dolaşıyor. Twitter diğer sosyal medya platformlarından geri kaldığını düşünüyor ve Instagram, WhatsApp, Facebook gibi platformları örnek alarak yeni güncellemeler yapacağı iddia ediliyor. Özellikle WhatsApp arkadaşlarınızla mesajlaşabileceğiniz bir uygulamayken şimdi alışveriş yapabileceğiniz bir uygulama oldu. Twitter’ın da ilk iş olarak dislike butonu ile başlayacağını ve kısa bir zamanda özellik bakımından diğer platformlar arasındaki farkı azaltacağı düşünülüyor.

Twitter Dislike Butonu Özelliği Ne İşe Yarayacak?

Youtube’da beğenmediğiniz videoları dislike butonuna tıklayarak tepkiniz gösterebiliyorsunuz. Twitter dislike butonu da bu işlevi görüyor ancak farklı işlevleri de var.

Bu farklı işlevler:

  • Kullanıcıları olumsuz yönde etkileyen tweetleri bildiriyor.
  • Taciz, ırkçı suçlama gibi olumsuz tweetleri bildiriyor.
  • Bot hesapların yaptığı paylaşımları ve hesaplarını bildirerek kapanmasını sağlıyor.
Twitter'a Dislike Butonu Dışında Gelen Yeni Özellikler Var Mı?
Twitter’a Dislike Butonu Dışında Gelen Yeni Özellikler Var Mı?

Bu farklı işlevler sayesinde olumsuz tweetleri anında tespit edip kaldırılmasına yardımcı oluyor. Bu sayede Twetter kullanıcıların istediği bir hale bürünüyor.

Dislike butonu ile Fleets (Hikaye ekleme) aynı tarih de kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor. Sadece bu iki özelliğin dışında Twitter daha farklı özellikler sunacağını ancak bu özelliklerin sır gibi saklandığı iddia ediliyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu