Güncel

Twitter’da Reklam Yayınlamanın Ağır Bedeli

Twitter’da reklam yapanlar yüksek para cezalarının yanı sıra daha büyük yaptırımlar mı bekliyor. Twitter, Pinterest ve Periscope temsilci atamadı. 19 Ocak 2021 tarihine kadar temsilci atamayan sosyal medya uygulamalarına reklam yasağı verileceği açıklanmıştı. VK, Youtube, Tiktok, Facebok, Instagram temsilci atadı. Dünyanın en büyük micro-blog uygulaması ise temsilci atamadı ve bu konu hakkında en ufak bir açıklama da yapmadı.

Twitter'da Reklam Yapmanın Ağır Bedeli Var
Twitter’da Reklam Yapmanın Ağır Bedeli Var

İngiltere’de sosyal medyada yaşanan olumsuz durumları kontrol altına almak için Online güvenlik yasasını yürürlüğe sokmuştu. Online güvenlik yasasında temsilcilik istenmiyor fakat olumsuz içerikleri anında kaldırmazlarsa ise para cezası gibi yüksek cezalar uygulanıyordu.

Twitter’da Reklam Yapanlar Terörist Mi Sayılıyor?

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada dünyanın en büyük micro-blog uygulaması Twitter, bir çok konuda yeni fikirler görebileceğiniz Pinterest, geçtiğimiz yılların popüler uygulaması Periscope’un ileriki günlerde geri adım atmalarını beklediklerini açıkladı. Bakan yardımcı geri adım atılmazsa ileriki tarihlerde alacakları cezaları da açıkladı.

Bakan Yardımcısının Twitter’da Reklam Yasağı Hakkında Açıklamalar

Reklam yasağı alan Twitter, Pinterest ve Periscope reklam geliri olarak para yatırmak suç haline geldi. Bu şirketlere para aktarmak Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun‘a aykırı davranmak işlem görebileceği ifade ediliyor.

Geçmişte ya da yakın zamanlarda yatırılan reklam gelirleri suç sayılmıyor. Ancal 19 Ocak 2021 tarihinden itibaren söz konusu platformlarda reklam yayınlamak için ücret ödeyenlerin, Terörizmi destekleme suçunu işlemiş sayılabilceği konuşuluyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu