K-Pop

TXT, BTS, NCT ve EXO Billboard Dünya Albümleri Listesinde Yükseliyor

Haziran ayının 19’unda sona eren hafta için Billboard Dünya Albümleri listesi yayınlandı! Bu haftanın listesine hızla yükselen erkek K-Pop gruplarından TXT The Chaos Chapter: FREEZE adlı uzun metrajlı albümüyle bir numaradan giriş yaptı. Ayrıca TXT, yeni albümleri The Chaos Chapter: FREEZE ile yalnızca Dünya Albümleri listesinde zirveye çıkmakla kalmayıp Billboard En iyi Albüm Satışları ve Güncel En iyi Albüm Satışları listesine de ilk sıradan giriş yaptı.

Billboard Dünya Albümleri listesi TXT The Chaos Chapter: FREEZE
TXT, Birçok Billboard Listesinde Üst Sıralarda Yer Almayı Başardı

K-Pop Billboard Dünya Albümleri Listesini Kasıp Kavuruyor

Bu haftanın Billboard 200 listesinde ise TXT, 5 numarada yer alarak şimdiye kadar ki en yüksek sıralamasını elde etti. Tüm bunların yanında Billboard Artist 100 listesinde de 6. sıraya yerleşerek kendi rekorlarını kırdı. Diğer yanda BTS, bu haftanın Billboard Dünya Albümleri listesinin ilk 15’ine tam 6 albümünü çıkardı.

BTS albümleri listede; Map of the Soul: 7 ikinci, BE üçüncü, Love Yourself: Answer dördüncü, Love Yourself: Tear altıncı, Map of The Soul: Persona on ikinci, Skool Luv Affair on beşinci sıralarda yer aldı. BLACKPINK THE ALBUM ile 36. haftasında 5. sırada yer alarak yükselmeye devam ederken yeni erkek K-Pop gruplarından NCT RESONANCE Pt. 1 ile 35. haftasında 7. sıraya yükseldi.

EXO Don’t Fight The Feeling

Yeni albümü Don’t Fight The Feeling ile EXO Billboard Dünya Albümleri listesine hiç promosyon yapmadan 8 numaradan giriş yaptı ve diğer Billboard listelerine de adını yazarak EXO-L’ler ile beraber gücünü bir kez daha kanıtladı. Don’t Fight The Feeling, bir hafta içinde 1 milyondan fazla kopya sattı ve EXO 6. kez milyon satıcı olma rekorunu kırdı. Ayrıca Haziran ayının en iyi K-Pop erkek grubu marka itibar sıralamasında da ikinci olarak yer aldı.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu