Güncel

Uber Tazminat Ödüyor

Uber tazminat ödemeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere Türkiye’de hizmet verip veremeyeceği konusunda tartışmalar hala sürüyor. Türkiye’de çok tartışılan bir şirket olan Uber Türkiye dışında hiç bir ülkede problem yaşamadı. Türkiye’de de taksiciler tarafından istenmeyen şirket mahkeme kararı ile yasaklandı. Yasaklanmasından sonra Türkiye’de hizmet veremeyen firma tekrar mahkeme kararı ile hizmet vermeye başladı. İlk olarak İstanbul’da tekrardan hizmet vermeye başlayan şirket sosyal medya hesabından ”tekrardan merhaba İstanbul” şeklinde paylaşım yaptı.

Uber Tazminat Ödüyor
Uber Tazminat Ödüyor

İstanbul’da tekrardan hizmet vermeye başlayan firma 1 hafta sonra da Başkent Ankara’da hizmet vereceğini açıklamıştı. Firma şu an Ankara’da da aktif olarak hizmet veriyor. Türkiye’de her şeyi yoluna sokan firmaya şok bir olay yaşadı. Yaşadığı olay Amerika’da gerçekleşti. San Francisco’da yaşayan Lisa Irving dünya gündemini belirleyen bir iddia ortaya attı. Lisa Irving, Uber şoförlerinin görme engelli ve rehber köpeği olduğundan dolayı almadığını iddia etti. Bu olayı bir kaç kez yaşadığını ve şirkete bu konu hakkında bir yazı gönderdiğini de söyleyen Lisa Irving şoförlerin davranışlarının değişmediğini iletti.

Uber Tazminat Olarak 1.1 Milyar Dolar Ödeyecek

Lisa Irving Mayısın son günlerinde herkesi üzen bir olay yaşadığını iddia etti. Lisa Irving görme engelli ve rehber köpeği ile birlikte seyahat etmek zorunda kalıyor. Her gittiği yere köpeği ile gitmesi gereken Irving, köpeğiyle birlikte Uber’i kullanamıyor. Bu sebepten dolayı gitmesi gereken yerlere gidemediğini ve bu yüzden atıldığını iddia etti. Irving bu sebepten dolayı Uber’e dava açtı.

Uber Tazminat Olarak 1.1 Milyar Dolar Ödeyecek
Uber Tazminat Olarak 1.1 Milyar Dolar Ödeyecek

Açılan davada Uber şoförlerin yarattığı problem ile ilgilenmediklerini söylese de hakim bu şekilde düşünmedi. Hakim Amerika Engelliler Yasası’nı örnek göstererek ne olursa olsun şoförlerin davranışından sorumlu olduğunu söyledi. Hakim Irving’in işini kaybetmesi ve mağdur edilmesinden dolayı Uber’in Lisa Irving 1.1 milyar Dolar ödemesine karar verdi.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu