Teknotomy Dosya

5 Adet Ücretsiz Logo Tasarlayabileceğiniz Site

Web sitesi hazırlarken veya yeni işe başladığınız zaman en önemli adımlardan biri markanızı temsil edecek resim yapmaktır. Bilimsel olarak insan beyni gördüğü resmi, yazıya göre daha uzun süre hatırlar. Bu yüzden oluşturacağınız logo hedef kitlenizi iyi anlamda etkiler. Logo yapmanız için profesyonel olmanıza gerek yok. Sizler için ücretsiz bir şekilde en iyi ücretsiz logo tasarımı sunan 5 web sitelerini sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz Logo
Ücretsiz Logo

İyi Bir Logo Nasıl Olmalı?

– Kolay ve benzersiz olmalı

Bir logo tasarlarken içine dünyaları ya da kafanızdan geçenlerin hepsini sığdırmanız söz konusu değil. Bunun yerine tek kelimenin bütün dünyaya bedel olduğu basitliği yakalamanız önemlidir. Bunun için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz. Markanız ne ise onunla ilgili başlıkları bir kağıdın üzerine yazın ve ardından ilgili görselleri yan yana getirin. Öncelikle kağıt kalem ile kendi denemelerinizi bile yapabilirsiniz. Ardından bu denemeleri ücretsiz ve online bir şekilde denemek, sonunda çok istediğiniz sizi başarıya ulaştıracak logoya kavuşmanızı sağlar. Buna ek olarak tasarımınız benzersiz olmalı. Bilinen markanın logosuna özenip ona göre bir tasarım yaparsanız, kendi markanız o markanın gölgesinde kalır.

– Hatırlaması kolay olmalı

Günlük hayatta sıkça karşınıza çıkan logolar vardır. İlk önce bunları düşünün. Mesela Adidas’ın logosu ya da Samsung’un logosunu çizin deseler, gözümüz kapalı çizebilecek kadar aklımızda. Bunun önemi hatırlaması kolay bir tasarıma yani basit bir tasarıma sahip olmaları. Bunu test için çevrenizden yardım isteyebilirsiniz. Öncelikle çizdiğiniz tasarımı gösterin, 10-15 saniye bakmaları yeterli. Sonrasında gün içinde, bu tasarımı çizmelerini isteyin. Eğer belli başlı yerlerini çizebiliyorlarsa, hatırlaması kolay bir logo oluşturmuşsunuz demektir.

– Herkes tarafından anlaşılabilir olmalı

Eğer iyi bir logo tasarlıyorsanız, herkesi müşteri olarak görmelisiniz. Okunması zor fontlar ya da birbirlerine çok yakın renkler kullanırsanız tüm insanlara ulaşmanız mümkün olmayabilir. Görsel olarak okunabilir ve anlaşılabilir olması lazım. Bu yüzden süslü yazı fontlardan kaçınarak herkes tarafından okunabilir fontlar tercih edin. Birden fazla renk kullanacaksanız bu renklerin üzerindeki yazıların okunabileceğinden iyice emin olun. Bu konuda derin bir araştırma yapabilirsiniz.

İyi bir logonun nasıl olması gerektiğini bildiğimize göre şimdi bu logoyu tasarlayabileceğiniz web sitelerine geçelim.

Ücretsiz Logo Siteleri Hangileridir?

Zyro Ücretsiz Logo Tasarımı

ücretsiz logo
ücretsiz logo

Zyro tamamıyla ücretsiz bir deneyim sunar. Kullanımı kolay ve de görsel odaklı bir logo tasarım sitesidir. Sunduğu görseller üzerinde dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde ve yüksek çözünürlükte png formatında indirebilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Link :  Zyro Logo Tasarımı

Canva Logo Maker Ücretsiz Logo

ücretsiz logo
ücretsiz logo

Birçok özellik barından Canva’nın içinde ücretsiz logo tasarımı yapabileceğiniz bir bölümü bulunur. Üye olduktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Farklı dosya formatlarında logonuzu kaydedebilirsiniz. Kendi resimlerinizi yükleyebilir ya da sunulan resimleri kullanabilirsiniz. Premium olarak gelen, içinde ücretli resimlerin, fontların bulunduğu bir kısım da vardır.

Link :  Canva Logo Tasarımı

Tailor Brands Ücretsiz Logo Tasarımı

ücretsiz logo
ücretsiz logo

Yapay Zeka teknolojisini kullanarak hazırlanmış bir web sitesidir. Yapay zekayı eğitmek amaçlı dilediğiniz resimleri ve fontları seçerek karşılığında logo önerileri sunmaktadır. Kullanışı kolay, yaratıcı ve de görsel odaklı logo yapmayı amaçlar. Ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Link :  Tailor Brands Logo Tasarımı

Oberlo Ücretsiz Logo Yapım Sitesi

ücretsiz logo
ücretsiz logo

Minimal bir tasarım ile başlamak isteyenler için Oberlo ilk adres olabilir. Sundukları resimlerden seçtiğiniz birisi ile, marka isminizi birleştirdiğinizde PNG formatta indirebilirsiniz. Sadece bunun için indirmek istediğinizde çıkan kutuya email adresini girmek, ardından mail adresinize logonuz PNG olarak gelecektir. Hızlı sonuç almak, minimal bir tasarım yapmak için idealdir.

Link :  Oberlo Logo Tasarımı

NameCheap Ücretsiz Logo

ücretsiz logo
ücretsiz logo

Kullanımı fazlasıyla kolay bir ve tamamıyla ücretsiz olan bir tasarım sitesidir. Sorulan birkaç soru sonrasında, önerilen logolar listelenir. Aralarından istediğinizi seçebilirsiniz ve de yüksek çözünürlükte kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda vektör olarak da indirebilirsiniz.

Link : NameCheap Logo Tasarımı

Sizler için listelediğimiz 5 ücretsiz web sitelerinin birinde bugün logonuzu tasarlamaya başlayın ve de görünür bir hale gelin. Unutmayın, bir markayı temsil eden görselliğin ilk adımı logodur. Yaratıcı, özgün ve de basit yapısıyla logonuz markanızın parlamasını sağlayacaktır. Sizlerin de aklında olan ama yazımızda bulunmayan site varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Ziyaretçilerimizin aklındaki tüm soruları cevaplamaya çalıştığımız diğer Teknotomy Dosya yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu