Netflix

Ücretsiz Netflix İzlemek Başınızı Ağrıtabilir

Ücretsiz Netflix izlemek istiyorsunuz ve bunun için yollar mı arıyorsunuz. Bunu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kötü amaçlı yazılımlar bu tür olaylar ile insanları kandırıp bilgilerini çalıyor. Bu tür olaylar neredeyse her ay yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda ücretsiz Netflix olayı olmasa da kesintisiz kripto para alımı yapabileceğini iddia eden bir uygulama ortaya çıktı. Bu uygulama sahte cüzdan hesabıydı. Sahte cüzdan hesabı kripto para alım satımı yaptığınız siteden bilgilerinizi alıyor. Ayrıca sizin diğer hesaplarınıza ulaşıp bilgilerinizi çalıyor.

Geçtiğimiz ay bu yaşanırken bu ay da ücretsiz Netflix izlemek isteyen kişileri hedef alarak kötü amaçlı yazılım ile uygulama üretildi. Bu uygulama ile birlikte diğer kötü amaçlı uygulamaların Play Store güvenlik duvarından bu kadar kolay geçmesi insanları şüphelendirdi. İnsanlar Play Store’da uygulaması varsa güvenlidir imajı yok olmaya başlıyor.

Ücretsiz Netflix İzlemek Başınızı Ağrıtabilir
Ücretsiz Netflix İzlemek Başınızı Ağrıtabilir

Flixonline ile Ücretsiz Netflix İzlemek İsteyenlere Kötü Haber Bilgileri Çalındı

Play Store güvenlik duvarından aşan Flixonline insanlara ücretsiz Netflix vaadiyle kandırıyor. İnsanlar da bu vaadi görünce hemen uygulamayı indiriyor. Uygulamayı indirdikten sonra sizi sahte Netflix sitesine götürüyor. Siz sahte olduğunu anlayana kadar uygulama sizin bilgilerinizi çalıyor. Bilgilerinizi çaldıktan sonra WhatsApp’ınızda yer alan kişilere mesaj gönderiyor. Bu kişilerde linke tıklar ya da uygulamayı indirirse de bilgileri çalınıyor. Kötü niyetli yazılımcılar bu saye de daha fazla kişiye ulaşıyor.

Güvenlik şirketi bu uygulamanın kötü amaçlı olduğunu tespit etti. Hemen Google uygulamanın kötü amaçlı olduğunu bildirdi. Google’de Play Store’dan uygulamayı kaldırdı. Uygulama mağazadan kaldırılsa da 500 kişi tarafından indirildi. Ayrıca güvenlik şirketi Google’yi bu konuda uyardı. Aynı kişiler başka bir isimle ya da başka bir uygulama ile tekrardan karşınıza çıkma ihtimali bulunuyor. Her seferinde uygulamayı kaldırmak çözüm olmadığını ve güvenlik duvarını kontrol etmesini istedi.

Flixonline ile Ücretsiz Netflix İzlemek İsteyenlere Kötü Haber Bilgileri Çalındı
Flixonline ile Ücretsiz Netflix İzlemek İsteyenlere Kötü Haber Bilgileri Çalındı

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu