fbpx
Güncel

PTT AVM Ucuzluğun Yeni Adresi Olacak Mı?

Covid-19 salgını nedeniyle üretim neredeyse durma noktasına geldi. Üretimin durması bazı ürünlerin fiyatlarını artırdı. Ülkemizde yüksek zam yaşanması durumunda sosyal medyada gündem oluyor. Geçtiğimiz günlerde neredeyse %100 zam alan ”zeytinyağı” Twitter’da gündem oldu.

Twitter’da zeytinyağı gündem olmuştu. Daha sonra peynirin de zam almasıyla birlikte insanlar ne yapacağını bilemedi. Devlet büyükleri bu artışın sebebi Covid-19 olduğunu ve sadece bizim ülkemizde bu tarz zamların yaşanmadığını açıkladılar.

PTT AVM Neler Satıyor
PTT AVM Neler Satıyor

Gıda ürünlerinde fiyat artışını durdurmak isteyen devlet büyüklükleri yeni bir yöntem arayışına girdi. PTT AVM gıda fiyatlarındaki artışı azaltacağı düşünülerek gıda ürünleri satmaya başladı. PTT ilk olarak fiyat artışı durdurulmayan ürünleri kullanıcılara satışa çıkaracağı ifade ediliyor.

PTT AVM Kullanıcılara Ne Tarz Ürünler Sunmayı Planlıyor?

Fiyat artışı durdurulamayan gıda ürünleri epttavm.com‘da satılması planlanıyor. Salça, şeker, un, tuz, bal ve bakliyat gibi ürünlerin satılacağı duyuruldu. İlk olarak ay çiçek yağı satışlarına başlayan pttavm.com, Twitter’da gündem oldu. Açıklanan ay çiçek yağı fiyatı Migros mağazasına göre daha pahalı olması insanların tepkisini çekti.

PTT AVM Yağ Fiyatlarındaki Artışı Durduramadı
PTT AVM Yağ Fiyatlarındaki Artışı Durduramadı

PTT AVM ürünlerini Atatürk Orman Çiftliği, Tarım Kredi Kooperatifleri, Fiskobirlik, Çaykur ve Toprak Mahsulleri Ofisi‘ne ait ürünlerin pttavm.com sitesinde satılması planlanıyor.

PTT kullanıcılarına ayrı bir sürpriz yapıyor. Sipariş veren kullanıcılar kargo ücreti ödemiyor. Şu anlık ücretsiz kargo hizmetini sınırlı olup olmayacağı bilinmiyor. Bu konu hakkında açıklama yapılması planlanıyor. Sizce alınan bu önlem yeterli olacak mı?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?