PTT AVM Ucuzluğun Yeni Adresi Olacak Mı?

Covid-19 salgını nedeniyle üretim neredeyse durma noktasına geldi. Üretimin durması bazı ürünlerin fiyatlarını artırdı. Ülkemizde yüksek zam yaşanması durumunda sosyal medyada gündem oluyor. Geçtiğimiz günlerde neredeyse %100 zam alan ”zeytinyağı” Twitter’da gündem oldu.

Twitter’da zeytinyağı gündem olmuştu. Daha sonra peynirin de zam almasıyla birlikte insanlar ne yapacağını bilemedi. Devlet büyükleri bu artışın sebebi Covid-19 olduğunu ve sadece bizim ülkemizde bu tarz zamların yaşanmadığını açıkladılar.

PTT AVM Neler Satıyor

Gıda ürünlerinde fiyat artışını durdurmak isteyen devlet büyüklükleri yeni bir yöntem arayışına girdi. PTT AVM gıda fiyatlarındaki artışı azaltacağı düşünülerek gıda ürünleri satmaya başladı. PTT ilk olarak fiyat artışı durdurulmayan ürünleri kullanıcılara satışa çıkaracağı ifade ediliyor.

PTT AVM Kullanıcılara Ne Tarz Ürünler Sunmayı Planlıyor?

Fiyat artışı durdurulamayan gıda ürünleri epttavm.com‘da satılması planlanıyor. Salça, şeker, un, tuz, bal ve bakliyat gibi ürünlerin satılacağı duyuruldu. İlk olarak ay çiçek yağı satışlarına başlayan pttavm.com, Twitter’da gündem oldu. Açıklanan ay çiçek yağı fiyatı Migros mağazasına göre daha pahalı olması insanların tepkisini çekti.

PTT AVM Yağ Fiyatlarındaki Artışı Durduramadı

PTT AVM ürünlerini Atatürk Orman Çiftliği, Tarım Kredi Kooperatifleri, Fiskobirlik, Çaykur ve Toprak Mahsulleri Ofisi‘ne ait ürünlerin pttavm.com sitesinde satılması planlanıyor.

PTT kullanıcılarına ayrı bir sürpriz yapıyor. Sipariş veren kullanıcılar kargo ücreti ödemiyor. Şu anlık ücretsiz kargo hizmetini sınırlı olup olmayacağı bilinmiyor. Bu konu hakkında açıklama yapılması planlanıyor. Sizce alınan bu önlem yeterli olacak mı?

Exit mobile version