Güncel

Udemy Ücretsiz Kursları Hız Kesmiyor

Udemy ücretsiz kursları kaldırdı mı? Udemy ücretsiz kurslar 2021 yılında da devam ediyor. Platform ücretsiz kurslarını en geçtiğimiz yılın nisan ayında yapmıştı. O tarihten sonra ücretsiz kurslarını azaltan platform, kullanıcıları ücretsiz kursları kaldırdığını düşünmüştü.

Covid-19 sebebi ile tüm eğitimler online oldu. Milli Eğitim Bakanı 15 Şubat tarihinde okulların açılmasını planladıklarını açıklasa da Covid’in artması tarihin ertelenmesine sebep oluyor. Günlük açıklanan Covidli hasta sayısını baktığınız zaman 15 Şubat tarihinde okulların açılması zor gibi duruyor.

Sokağa çıkma yasaklarında insanlar evlerinde vakit geçirmek zorunda kalıyor. Bu yüzden de insanlar zaman geçirecek aktiviteler arıyor. Covid-19 salgının çıkması ile beraber dijital platformlar ilgi çekmiş ve kullanıcı sayısını artırmayı başarmıştı.

Udemy Ücretsiz Kursları Hız Kesmiyor
Udemy Ücretsiz Kursları Hız Kesmiyor

Yaşanan olaylardan dolayı dijital platform daha çok ilgi çekmek için yeni stratejiler hazırlıyor. BluTV’nin 2021 yılı için hem içeriklerin sayısını artırdı hem de içeriklerin saatlerini artırdı. Netflix 2021 yılı için her hafta yeni içerik sloganı ile başladı.

Udemy platformu pandemiden önce de eğitimlerini dijital olarak veriyordu. İnsanlar sadece film izlemekle vakit geçirmesin kendilerini geliştirmeleri için bazı kurslarını ücretsiz yapmaya başladı.

Udemy 2021 yılında daha çok ücretsiz kurslar olacağını ve şanslı kullanıcılarına ücretsiz kupon vermeyi planladıklarını açıkladı. Udemy ücretsiz kurs bulma konusunda problem yaşıyorsanız sizler için ücretsiz olan kursları hemen sizinle paylaşmayı düşünüyoruz.

Bu Hafta Özel Udemy Ücretsiz Kursları Hangileri

Udemy ücretsiz kursları Türkçe olarak veriyor. Yabancı dil olarak verdiği kurslarda bulunuyor ama bu hafta sundukları kursları Türkçe alabiliyorsunuz. Udemy her ay ya da her hafta ücretsiz kursları kullanıcılara açmayı planlıyor. Bu hafta ücretsiz olan kurslar:

  • Microsoft Excel
  • Fotoğraf Kompozisyonu
  • GitHub
  • 3 Boyutlu Animasyon yapımı
  • Sql kursları 

ücretsiz şekilde sunuyor ama sınırlı kişiye ücretsiz olarak sunuyor. Kursları almak için hızlı olmanız gerekiyor.

Microsoft Excel:

Udemy ücretsiz kurs kodları almanıza gerek kalmıyor, linklere tıkladığınız zaman direk kursa katılıyorsunuz. İş başvurusunda bulunduğunuz zaman Excel kullanıp kullanamadığınız soruluyor. Muhasebe veya stok yönetimi gibi meslek dallarına başvurmayı planlıyorsanız Excel’i bilmeniz gerekiyor.

Udemy Ücretsiz Kursları Microsfoft Excel
Udemy Ücretsiz Kursları Microsfoft Excel

Excel bazı püf noktaları bulunuyor. Eğer bu noktaları biliyorsanız uzun süren işlemler yapmanıza gerek kalmıyor. Youtube’da bu konuyla alakalı bir sürü video bulunuyor. Her videoyu izlediğiniz zaman kafanız karışabiliyor. Kursa ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Fotoğraf Kompozisyonu:

Udemy ücretsiz kurs alma konusunda problem yaşıyorsanız müşteri hizmetleri ile konuşmanız gerekiyor. Diğer bir seçenek ise kursun sınırlı kişiyi alması ve sizin de bu kursa ücretsiz olarak alamayacağınız anlamına geliyor.

Udemy Ücretsiz Kursları Fotoğraf Kompozisyon Kursu
Udemy Ücretsiz Kursları Fotoğraf Kompozisyon Kursu

Fotoğraf kompozisyonu fotoğrafçılıkta en önemli hususlardan biri sayılıyor. Fotoğrafta verdiğiniz mesajı yansıtmanıza yardımcı oluyor. 1/3 kuralı ve altın oran kuralı gibi temel terimleri öğrenmek için tıklayınız.

GitHub

Udemy ücretsiz kurs silme işlemleri uğraştırabiliyor. Bunun için seçeceğiniz kursu iyi seçmeniz gerekiyor. Udemy’nin en çok tercih edilen kursları genellikle yazılım konularını içeren konular oluyor. Udemy’de bu hafta yazılım için önemli bir terimi, yazılımı sizlere öğretiyor.

Udemy Ücretsiz Kursları Github Kursu
Udemy Ücretsiz Kursları Github Kursu

Git versiyonlama sistemi olarak adlandırılıyor. Sistemi Gitlab ve Github gibi sitelerden öğrenip ve projelerinizi burada paylaşa biliyorsunuz. Github kursunu almak için tıklayınız.

3 Boyutlu Animasyon Yapımı:

Muvizu programı ile animasyon oluşturabiliyor veya bu konuda kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Günümüzde önemli işlerden olan animasyon oluşturma ve 3 boyutlu tasarım hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Udemy Ücretsiz Kursları 3 Boyutlu Animasyon Kursu
Udemy Ücretsiz Kursları 3 Boyutlu Animasyon Kursu

Sql Kursları:

Udemy ücretsiz yazılım kursları sayısı son zaman da artıyor. Mobil ve masaüstü yazılımlarında kullanılan veri tabanından ekleme çıkarma ve değiştirme gibi işlemlerini yapabildiğiniz Sql dilini öğrenebiliyorsunuz. Kursu almak istiyorsanız tıklayabilirsiniz.

Udemy Ücretsiz Kursları SQL Kursu
Udemy Ücretsiz Kursları SQL Kursu

Udemy bu hafta bu dersleri ücretsiz olarak kullanıcılarına sundu. Bir sonraki ücretsiz kursları anında öğrenmek istiyorsanız sayfamızı takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu