Güncel

UEFA Şike Açıklaması Yaptığı İddia Ediliyor

UEFA şike yaptığı için ceza alan kulüpleri açıkladığı iddia ediliyor. Futbol ülkemizde ve dünyada en çok takip edilen spor dalları arasında ilk sırada yer alıyor. Son zamanlarda basketbol izleyici sayısı artmasına rağmen futbolun ilk sıradaki yeri sarsılmıyor. Bu kadar çok takip edilen ve bu kadar çok sevilen oyunun bazı kuralları oluyor. Bu kuralları kulüpler koymuyor. Futbol organizasyonun başında yer alan UEFA bu kuralları koyuyor.

UEFA Şike Açıklaması Yaptığı İddia Ediliyor
UEFA Şike Açıklaması Yaptığı İddia Ediliyor

UEFA dünyadaki tüm liglerle ilgileniyor. Bu liglerde yaşanılan olayları denetliyor ve bazen kulüplere ceza verebiliyor. Bu cezalar genellikle Avrupa kupalarına katılamama oluyor. Bu cezayı en son Trabzonspor kulübü aldı. Trabzonspor kulübünün oyuncularla yaptığı sözleşmelerde sıkıntı olduğunu düşünen UEFA, bazı deliller ile bunu kanıtlayarak Trabzonspor’a bir yıl Avrupa kupalarına katılamama cezası verdi.

Twitter’da Gündem Olan UEFA Şike Listesinde Hangi Takımlar Yer Alıyor?

Twitter Türkiye gündemi bir anda karıştı. UEFA şike soruşturmasından dolayı men yiyen takımları açıkladı. UEFA’nın paylaştığı listede Türk takımlarının yer alması rakip takım taraftarları hakkında konuşulmaya başlandı. Twitter’da bazı futbol severler listede bazı takımlarında yer alması gerektiğini savundu. Diğer futbol severler ise Türk Futbolu’nu kötü etkilediğini düşünüyor.

Listede 4 Türk takımı yer aldı. Bu listede Fenerbahçe, Beşiktaş, Sivasspor ve Eskişehirspor gibi güzide kulüplerimiz yer alıyor. Bu listede yer alan takım taraftarları diğer takımların taraftarları hakkında yorumlar yapıyor. Listede yer almayan takım taraftarları ise listede yer alan takım taraftarlarına yorumlar yapıyor. Twitter’da gündem olan konu hakkında 10 dakika içinde 60 bin tweet atıldı.

Twitter'da Gündem Olan UEFA Şike Listesinde Hangi Takımlar Yer Alıyor?
Twitter’da Gündem Olan UEFA Şike Listesinde Hangi Takımlar Yer Alıyor?

Uzmanlar her iki tarafın hala hata yaptığını düşünüyor. “Listede Türk Kulüplerin yer alması tabi ki üzücü ama önemli olan Avrupa maçlarında takımlarımızın ne kadar güçlü olduğunu göstermektir. Bu sayede ligimize olan ilgiyi artırırız. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde namağlup şampiyon olması dünyadaki futbol severlerin ilgisini çekmişti. Biz bu başarıları sağladıkça Türk Futbolu’nun değerini artırırız” şeklinde açıklama yapıldı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu