BluTv

Uluslararası Ödül Almış Yün Bebek BluTV’de

BluTV bir kez daha alkışlanan bir projeye imza atmıştı. Daha önce hafta sonu yasağında ülkemizdeki bireyler için platformu ücretsiz yapmıştı. Ümmiye Koçak Anadolu kadınının ne kadar zeki ve ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha herkese gösterdi. Yazarlık ve yönetmenlik konusunda başarılı olan Ümmiye Koçak uluslararası ödül almıştı. Aldığı ödülle dünyanın ilgisini çekmeyi başaran Koçak, filmlerinde mağduriyet yaşamış insanları ya da kullanılamayan insan haklarını konu ediniyor. Dünyaca ünlü futbolcuyla Cristiano Ronaldo ile reklamda oynayan Ümmiye Hanım futbolcunun sempatisini de kazanmayı başarmıştı.

Twitter'da Paylaşıldı Yün Bebek BluTV'de
Twitter’da Paylaşıldı Yün Bebek BluTV’de

İlk kez 49. Antalya Altın Portakal ödülünü kazanan film daha sonra  New York Avrasya Film Festivali’nde ” en iyi Avrasyalı kadın sanatçı” seçilmişti. Aldığı ödülle ülkemizi gururlandırdı. Hem ülkemizde hem de dünya çapında ödül kazanan film ” Yün Bebek” ülkemizde hiç bir kanal ya da dijital platformda yayımlanmamıştı.

Twitter’dan Açıklandı Yün Bebek BluTV’de

Yün Bebek BluTV’de yayımlanıyor. Başarılı kadın sanatçı Twitter hesabından filmi için tweet atmıştı. ” Yün Bebek filmini dijital platformlarda izlemek istiyoruz. Tek amacımız Anadolu kadının neler başarabileceğini göstermek”. Atılan tweet üzerine ülkemizde hizmet veren dijital platformlar ilk başlarda sessiz kalmışlardı. BluTV daha sonra bir tweet paylaştı. ” Anadolu kadınlarının gücüne güç katmak istiyor ve yakın zaman da görüşmek üzere. Kucak dolu sevgilerle” notunu paylaştı.

Yün Bebek BluTV'de
Yün Bebek BluTV’de

Geçtiğimiz günler de BluTV bir tweet paylaştı ve ödüllü Yün Bebek filmini platformda izleyebileceklerini duyuran bir tweet paylaştı. Ümmiye Koçak’ın istediği oldu ve Anadolu kadınlarının çetin mücadelesi artık BluTV’de.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu