Güncel

Unity DLSS Desteği Alacak

Piyasada oldukça fazla kullanılan ve oyun geliştirme motoru olan Unity DLSS desteği alacak. Nvidia tarafından verilecek olan bu destekle Unity, kendisi üzerinden geliştirilmiş olan oyunlara kolay bir şekilde bu desteği uygulayabilecek.

Unreal Engine'dan Sonra Unity DLSS Desteğini Nvidia Tarafından Alacak
Unreal Engine’dan Sonra Unity DLSS Desteğini Nvidia Tarafından Alacak

Unity DLSS Desteğini Nvidia Verecek

Unity, 2021 yılının sonundan itibaren Nvidia’ın vereceği Derin Öğrenme Destekli Süper Öğrenme (DLSS) desteğini almış olacak. GameSpot internet sitesinin yapmış olduğu habere göre şirket, yapay zeka destekli alt örneklemelerinin, ışın izleme tarafından yararlanmasının, Unity için daha sağlam bir performans vereceğini belirtti. Böylelikle firma, geleneksel ızgaralanmış görüntüler kullanan oyunlarda gözle görülecek şekilde bir artış görmeyi umutla bekliyor.

Geçtiğimiz aylarda Unreal Engine oyun geliştirme motoruna eklenmiş olan DLSS, yeni desteğiyle birlikte piyasada en fazla kullanılan oyun motorlarından iki tanesiyle teknolojisini paylaşacak. 

Böylelikle PC platformlarında yer alan çoğu oyun DLSS desteğine kavuşacak. Ek olarak bu gelişme, oyunları daha sağlıklı bir performans kazanımı için küçültmeye götürecek. Böylelikle Nvidia’ın makine öğrenme algoritmasının görüntüyü işleme metodu, mininum etki edecek şekilde görüntüyü yükseltme işlemine izin vermiş olacak.

Bunların yanı sıra Nvidia, GPU satın alımlarının arka kısmındaki en büyük destekçilerinden bir tanesi olarak görülüyor. Diğer bir taraftan AMD, kendi teknolojisini planladığı için en son RX6000 serisi kartlarına entegre olacak şekilde 2021’in son aylarına kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. 

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu