Güncel

Ünlü Apple Analisti Jon Prosser İlk Defa Yanıldı

Bu ayın başında ortaya çıkan bir söylentide Apple’ın 23 Mart’ta bir lansman düzenleyeceği ve bu lansamanda yeni  iPad ve AirTag de içinde olmak üzere birçok ürünü tanıtacağı iddia edildi. Bu iddiayı Ünlü Apple Analisti Jon Prosser ortaya attı. Fakat Prosser ilk defa yanıldı. Zira 23 mart tarihi geçilmesine rağmen hala bir lasnman yapılmadı.

Ünlü Apple Analisti  Jon Prosser İlk Defa Yanıldı
Ünlü Apple Analisti Jon Prosser İlk Defa Yanıldı

Daha önce aktardığı bilgilerde hata yapmayan uzman analist Apple‘ın 23 Mart’ta lansman yapacağı konusunda emindi. Hatta bu iddiasına o kadar güveniyordu ki 23 Mart’ta lansman olmaması durumunda kaşlarını kazıyacağını söyledi.

23 Mart tarihinin gelmesi ve Apple’ın lasnman yapmaması ile birlikte gözler Prosser’e çevirildi. Prosser sözünün eri olduğunu gösterdi ve kaşlarını kesti. Prosser kaşlarını kestiği videoda kanser hastası çocuklar için bağış toplayan ve kar amacı olmayan bir kuruluş olan Wigs for Kids için de bağış talebinde bulundu.

Ünlü Apple Analisti Jon Prosser

Son dönemde yeni çıkacak Apple cihazları hakkında birçok spekülasyon olduğu yadsınamaz bir gerçek. Apple’ın bu sızıntıların önüne geçmek için önlem aldığı düşünülüyor. Apple’ın eski mühendisi Simon Lancaster’a şirket içi bilgileri medyaya sızdırdığı için dava açması bu düşünceyi doğrular nitelikte. Yeni lansmanın ise Nisan ayında yapılacağı düşünülüyor, gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu