Güncel

Ünlü Youtube Kanalı Dolandırıldı

Ülkemizde dolandırıcılık her geçen gün artarken bu konu hakkında trajikomik hikayelerde artmaya devam ediyor. Son olarak ünlü Youtube kanalı dolandırıldı.

Ünlü Youtube Kanalı Dolandırıldı
Ünlü Youtube Kanalı Dolandırıldı

Türkiye’nin ilk Youtube kanallarından biri olan Sarı Mikrofon, 10 yılı geçkin süredir yayınladığı sokak röportajları ile Türkiye’nin en ünlü sosyal medya fenomenlerinden bir tanesi konumuna gelmiş durumda. Fakat dolandırıcılar Sarı Mikrofon gibi bu işe yıllarını vermiş bir kanalı bile dolandırmayı başardı.

Olay hakkında açıklamada bulunan Sarı Mikrofon kurucusu ve aynı zamanda sunucusu Özkan Bozkurt; dolandırıcının şirketin Facebook hesabında mavi tık olmasına rağmen Instagram hesabında mavi tık olmadığını görünce kendi ile iletişime geçtiğini ve Instagram için de mavi tik almayı teklif ettiğini söyledi.

Kendisi ile iletişime geçen dolandırıcıya yaklaşık 1,200 TL kaptırdığını söyleyen Bozkurt, yıllardır bu işle meşgul olmasına rağmen dolandırıldığını ve insanların dolandırıcılık konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Ben Dolandırıldıysam Sizde Dolandırılırsınız

Bozkurt yaptığı açıklamada önce 750 TL yolladım daha sonra 250 TL daha istedi. Son olarak ta 500 TL istedi. Ben yaklaşık 1200 TL yolladım ama sonra dolandırıldığımın farkın vardım ve bir daha para yollamadım. Şahıs şu an telefonlarına cevap vermiyor ve beni sayfalarımı kapatmak ile tehdit ediyor.

Özkan Bozkurt’un Konu Hakkındaki Açıklamaları

Ünlü Youtube Kanalı Dolandırıldı

Bu ve buna benzer haberlerden haberdar olmak için Teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu