Güncel

Uzaktan Eğitim Kalıcı Hale Geliyor

Uzaktan eğitim kalıcı hale geliyor iddiaları ortaya atılıyor. Öğrenciler bu iddianın doğru olmasını istemiyor. Öğrenciler uzaktan eğitimde hiç bir şey öğrenmediklerini söylüyor. Öğrenciler ne kadar şikayet etse de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin yararlı olduğunu düşünüyor. Öğrenciler de Bakan Selçuk’un böyle düşünmesinden rahatsız olup Twitter’da gündem oluşturuyor.

Uzaktan Eğitim Kalıcı Hale Geliyor
Uzaktan Eğitim Kalıcı Hale Geliyor

Öğrenciler en son Twitter’da sınavların olmaması için gündem oluşturdu. Twitter’da öğrenciler uzaktan eğitimin kalitesiz olduğunu yazsa da MEB öğrencilerin dediğinin tersi çıkan test sonuçlarını açıkladı. MEB 12 pilot ülke de öğrencilere, velilere ve öğretmenlere anket uyguladı. MEB uyguladığı anketin sonuçları olumlu gözüküyor. Test sonuçlarının açıkladığı günden bir gün sonra TBMM başkanı uzaktan eğitim hakkında öğrencileri üzecek açıklamalarda bulundu.

TBMM Başkanı Uzaktan Eğitim Kalıcı Olacak Şeklinde Açıklama Yaptı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop özellikle öğrencileri ilgilendiren bir açıklama yaptı. TBMM Başkanı uzaktan eğitimin kalıcı olacağını açıkladı. Türkiye’nin kullandığı sistemin diğer ülkelerin kullandığı sistemlerden daha iyi olduğunu vurgulayan TBMM Başkanı eğitim konusunda önemli gelişmeler kaydeden bu sistemi Covid-19 bittikten sonra da devam edebileceğini ima eden açıklamalarda bulundu.

Salgın sonrası yeni normalimiz zorunlu değişim gerektiren online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir” 

 “Türkiye’nin hem yerelde hem de küresel düzeyde eğitim alanında rekabet gücünü artıran bu teknolojik yatırımlara devam edeceğiz ve etmek zorundayız

TBMM Başkanı Mustafa Şentop
TBMM Başkanı Uzaktan Eğitim Kalıcı Olacak Şeklinde Açıklama Yaptı
TBMM Başkanı Uzaktan Eğitim Kalıcı Olacak Şeklinde Açıklama Yaptı

TBMM Başkanı uzaktan eğitimin geleceği hakkında açıklamalarda bulunduktan sonra bu eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan açıklamalarda bulundu.

İnsana yapılan yatırım, bütün ülkelerin yararına olacak şekilde meyvelerini veriyor” 

“Türkiye’nin, yeniden bir büyük dünya gücü ve medeniyet inşacısı olma iradesinin yolu, kaliteli eğitimden ve eğitim ihracatından geçmektedir. Yeni nesillerde derin ve köklü ihya faaliyetinin, ilim ve irfanın kuşattığı dönüştürmeyle mümkün olabileceğini akıldan uzak tutmamalıyız.”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop

TBMM Başkanın açıklamalarından sonra öğrenciler bu konu hakkında nasıl tepki göstereceği merak ediliyor. Sizce uzaktan eğitim kalıcı olmalı mı?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu