Siber

Uzaktan Eğitimde Skandal Olay

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde skandal bir olay yaşandı. Siber saldırganlar, uzaktan eğitime bağlanmaya çalışan altıncı sınıf öğrencilerine ders yerine +18 video izletti ve üstüne küfürler yağdırdı. Olay, CİMER web servise bile taşınmış bir durumda.

Covid-19 hayatlarımıza kattığı şeylerden biriside uzaktan eğitim oldu. Uzun bir süredir okulların yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitimi kulandı ve milyonlarca öğrenci, MEB tarafından oluşturulan EBA ile Zoom platformları kullanıp eğitim hayatlarını sürdürmeye çalıştı. Ama yaşanan bazı gelişmeler, kötü eğilimli ve zihniyetli kişilerin bu yayınlara dahil olarak, öğrencileri ve öğretmenleri taciz ettiklerini gözler önüne serdi.

Uzaktan Eğitimde Skandal Olay
Uzaktan Eğitimde Skandal Olay

Bazı haberler göre siber saldırganlar, öğrencilerin isimlerini kullanıp Zoom platformundaki toplantılarına katılıp, ağıza alınmayacak küfürler edip, cinsel konulu videolar paylaşmaya başladı.

Uzaktan Eğitimde Skandal Olay CİMER Web Servisine İletildi

Gündelik hayatımızda oldukları yetmemiş gibi bir de uzaktan eğitime girmeye  çalışanlar, en çok Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde bulunan okulları hedef almış durumdalar. Bu da yetmezmiş gibi “Hasanağa” adlı bir mahalledeki okulda, bu tür saldırganlar nedeni ile ders işlenemez hale gelmiş durumda. Olayın içinden çıkamayan okul yönetimleri ve veliler, durumu  CİMER web servisine bildirmiş durumdalar.

CİMER’e başvuru yapıldı, yakın zamanda bu olayı yapanların bulunması bekleniyor. Saldırganların Bursa dışında İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde de bu tür olaylara devam edeceği iddia ediliyor. Veliler bu olayı yapanların acilen bulunması isteniyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu