Oyun

Valheim Başarılara Koşuyor

2 Şubat itibariyle erken erişime açılmış olan Valheim 3 Milyon satın almayı geçmişti. Şimdi ise yeni rekor kırarak başka bir başarıya daha imza atmış oldu. Oyun eş zamanlı çevrimiçi oyuncu sayısını daha 1 ay bile olmadan 500 bin sayısına çıkardı. Böylelikle MOBA konusunda yılları deviren Dota 2’yi de geride bırakmış oldu. Oyunun şu an için Steam üzerinde tek bir rakibi var. Kalan tek rakip ise 1 milyon eş zamanlı çevrimiçi oyuncu sayısına sahip olan CS:GO.

Valheim Yeni Bir Rekora Daha İmza Attı ve Eş Zamanlı Çevrimiçi Oyuncu Konusunda Dota 2'yi Geçmeyi Başardı
Valheim Yeni Bir Rekora Daha İmza Attı ve Eş Zamanlı Çevrimiçi Oyuncu Konusunda Dota 2’yi Geçmeyi Başardı

Valheim’ın Elde Etmiş olduğu Başarılar

Oyun çıkalı 1 ay bile olmadı. Fakat 2013 yılında piyasaya sürülen ve oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan Dota 2’yi geride bırakmayı başardı. Bunun yanı sıra çıkalı henüz kısa bir süre olmuşken 3 Milyon satış sayısını da geçerek hanesine yeni bir başarıyı yazdırmış oldu. Şimdi ise oyunun tek hedefi önünde bulunan CS:GO’yu geçmek.

Bütün bunlara ek olarak Valheim’in geliştiricileri tarafından yapılmış olan bilgilendirmelere göre, oyuna ek bir DLC paketi gelecek gibi gözüküyor. Stüdyo vermiş olduğu röportajda gelecek olan ek paket hakkında bazı ufak detaylar paylaştı ve oyunun yol haritası hakkında da bazı fikirler sundu. Sadece 5 kişilik bir stüdyo olan Iron Gate’in kurucu ortağı Hentik Tornqvist, Heart and Home ismini vermiş oldukları güncelleme ile alakalı olarak “Oyunun daha çok inşa yönüne odaklanmayı planlıyoruz ve oyun içerisinde yemek hazırlama konusunda bazı pratiklikler eklemeyi düşünüyoruz” dedi.  

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu