E-SporVALORANT

Valorant First Strike Finalisti

Valorant First Strike Finalisti BBL Esports, turnuvanın kazananlar finalinde karşılaştığı Futbolist’i 2-0 yenerek adını finale yazdırdı.

Maçın ilk turu BBL Esports’un seçmiş olduğu Bind haritasında oynandı. Maçın ilk kısmında rakibine karşı sağlam bir oyun sergileyemeyen Futbolist, ilk yarıyı 8-4 geride olarak kapattı. Haritanın ikinci kısmında maça tekrar dâhil olan Futbolist, ikinci yarıda skoru kendi lehine çevirip 10-9 yapmasına rağmen maçı 13-11’lik ufak bir fark ile kaybetti.

Valorant First Strike Finalisti BBL
Valorant First Strike Finalisti BBL

Futbolist, 1-0 geriye düşmesinin ardından, ikinci maçını kendi seçmiş olduğu Ascent haritasında oynadı. İlk haritada olduğu gibi haritaya sağlam bir başlangıç yapan BBL Esports, maçın ilk kısmını 8-4 skor avantajı elde ederek kapattı. Rakibi karşısında kurmuş olduğu üstünlüğü ikinci kısımda da bozmayan ekip, Futbolist’e 1 round bile kaybetmeden maçın sonucunu 13-4 olarak belirledi.

Diğer Valorant First Strike Finalisti Kim Olacak?

BBL Esports, kazananlar kümesinin finalinde kazanmış olduğu galibiyetin ardından, turnuvanın gerçekleşecek olan finaline yenilgi almadan ulaştığı için, büyük finaldeki rakibine karşı seride 1-0 avantaja sahip olacak. Diğer takım ise, turnuvanın 4. gününde oynanacak olan kaybedenler finalinin kazanan takımı olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu