E-SporVALORANT

Valorant First Strike Şampiyonu

Valorant First Strike Türkiye Şampiyonu BBL Esports oldu. Rakibi Futbolisti seri maçlarında 3-0 mağlup ederek şampiyon olmaya hak kazandı.

Valorant First Strike Şampiyonu BBL Esports

BBL Esports kazananlar finalinde karşılaştığı Futbolist ekibini, mağlup etmeyi başarmıştı. Turnuvanın büyük finaline hiç yenilmeden çıkmayı başaran ekip, BO5 formatında oynanacak olan seriye 1-0 önde bir skor ile başladı.

İki ekibinde karşısına ilk çıkan harita Haven oldu. Bu haritada iki ekipte fazlasıyla iddialı oynamasına rağmen Futbolist ekibi etkili bir başlangıç yapmayı başaramadı.

Valorant First Strike Şampiyonu Belli Oldu
Valorant First Strike Şampiyonu Belli Oldu

İlk yarıda 4-0’lık skorla geride olmasına rağmen 6-6’lık bir denge getirmeyi başardı. İkinci yarıya geçtiğimiz zaman ise skordaki eşitlik bir süre daha aynı kaldı.

Maç skorunun dengeli gidip 10-10 olmasının ardından BBL ekibi, tarafına yazdırmış olduğu 3 turun ardından, maç tablosunu 13-10 olarak belirledi.

BBL Esports’un 2-0 öne geçmesinden sonra, 3. Maç Split haritasında oynandı. Etkili bir başlangıç yapamamış olan Futbolist ekibi, maçın ilk kısmında skor tablosunu dengede tutsa da ilk yarıyı 7-5 kaybetti.

Taraflar değiştiğinde ise skoru etkileyen pek fazla şey olmadı. Rakibine karşı oynamış olduğu etkili oyunu devam ettirebilmeyi başaran BBL ekibi, maç skorunu 13-10 olarak belirledi.

Teknotomy ekibi olarak, BBL Esports ile birlikte turnuvada olan bütün takımları kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu