Teknotomy Dosya

Valorant Karakterleri Hakkında Her Şey

Geçtiğimiz sene ünlü oyun şirketi Riot tarafından çıkartılmış bir savaş oyunu olan Valorant gün geçtikçe oyuncu sayısını arttırmaya devam ediyor. Hali hazırda oyuncu sayısı hakkında kesin bir bilgi olmamasına karşın oyuncu sayısının bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Sizde oyuna yeni başlayan bir oyuncuysanız Valorant karakterleri hakkında her şey yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Valorant Karakterleri Nasıl Açılır?

Valorant karakter açma işlemleri Valorant hesabınızla vakit geçirmenizi gerektiren işlemlerdir. Her karakterin kontratı bulunur ve oyunda xp kazandıkça bu kontratlar gerçekleşir. Bu da karakterlerin açılmasını sağlar.

Valorant Karakterleri Listesi

1) Jett

Karakter Hakkında Bilgi: Güney Kore’de doğup büyümüş olan Jett çevik ve rakip ile birebir dövüş tarzını benimsiyor. Oyun içi özellikleri de bu tarza göre şekillendirilmiş olan Jett’in bıçakları dehşet saçmasındaki en önemli kozu olarak görünüyor. Valorant karakterleri arasındaki en çevik ajan olarak öne çıkıyor.

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – HAFİFLE = Bu yeteneği kullanarak Jett’in oldukça yükseklere zıplamasını sağlayabilirsiniz. Doğru bir kullanımda rakiplere karşı ciddi bir avantaj sağlayan bu özellik Space tuşu ile birlikte kullanımda Jett’in havada durmasını sağlar.

E – RÜZGÂR GİBİ = Bu özelliği kullanarak Jett’in bir noktadan hedef noktaya hızlı bir şekilde geçişini sağlayabilirsiniz. Özellikle kalabalık ve grup halindeki rakiplere karşı efektif olan bu özellik ile birlikte rakiplerinizi gafil avlayabilirsiniz.

C – DUMAN BULUTU =Bu özellik ile birlikte istediğiniz bölgelere kısa süre etki edebilecek olan duman bulutları gönderebilirsiniz. Bu sayede gizlice ilerleyebilir düşmanlarınıza kötü bir sürpriz yapabilirsiniz.

X – KESKİN FIRTINA =Bu özellik ile birlikte Jett bıçaklara sahip olur 5 adet olan bıçaklar adam öldürmeniz hallinde yenilenebilir. Özellikle silah alabilecek paranızın olmadığı turlarda hayat kurtaran bu özellik işinize yarayacaktır.

2) Breach

Karakter Hakkında Bilgi: İsveç vatandaşı olan Breach kuvveti ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Takım arkadaşları için yollar açan Breach’in sebep olduğu hasar ve darbe , savaşın dengelerini değiştirebiliyor. Valorant karakterleri arasındaki en takım oyuncusu ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Q – GÖZKAMAŞTIRAN= Duvarların içerisinden geçebilen patlamalar ile rakiplerini kör edebilir , takımınıza ciddi avantajlar sahlayabilirsiniz.

E – FAY HATTI= Bu özellik sismik bir dalga yaymaya yarar . Bu sismik dalganın içerisinde kalan bütün oyuncular belirli bir süre için sersemlemiş olurlar bu nedenle bu özelliği kullanırken iki kere düşünmek gerek.

C – ARTÇI SARSINTI= Duvarların içinden geçebilen patlamalar yaratan bu özellik ile birlikte etki alanı altında kalan bütün oyunculara ciddi zararlar verebilirsiniz.

X – ZELZELE= Zelzele özelliği ile birlikte belirli alandaki oyunculara ciddi zararlar vermek ve daha önemlisi takımınız için kafalarını karıştırmak mümkün zira özellik le birlikte oyuncular havaya uçacak ve sersemleyecekler.

3) Brimstone

Karakter Hakkında Bilgi: ABD vatandaşı olan Brimstone kullandığı hava araçları ile birlikte takımına ciddi fayda sağlayabiliyor. Buna ek olarak savaş sırasında gereken bütün yardımları mesafeye bakmaksızın yapabilen Brimstone adete yürüyen bir kumanda merkezi olarak çalışabilir. Valorant karakterleri arasındaki en yardım sever ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – YAKICI= Belirli bölgede toplanan düşmanlar için etkili bir silah olan bu özellik rakiplerinin altına alev atarak alev alan bölgedeki düşmanlara zarar verebilir.

E – DUMANLI HAVA SAHASI= Bu özellik Jett’in duman bulutu özelliğine benzerlik göstermesine rağmen o özellikten ayrılan çok önemli bir avantaja sahiptir. Brimstone bu özelliği kullanarak haritanın istediği bölgesine duman bulutu gönderebilir . Ayrıca duman bulutunun yok olması Jett’in duman bulutuna göre daha uzun sürmektedir.

C – KUVVET İŞARETİ Bu özellik ile birlikte Brimstone ve takım atış hızlarını arttırabilir. Bu özellikle 1’e 1 dövüşlerde Brimstone’a avantaj sağlamaktadır.

X – UYDU SALDIRISI= Bu özellik ile birlikte haritada istediğini yere uydu saldırısı yapmak mümkün. Özellikte takım halinde saldıran rakiplere karşı oldukça efektif olan bu özellik ile birlikte rakiplerinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

4) Sova

Karakter Hakkında Bilgi: Rusya vatandaşı olan Sova düşmanların yerini tespit etmek için çalışır. Bu işin için de özel yayını ve ilginç özelliklerini kullanır. Valorant karakterleri arasındaki en yol gösterici ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – ŞOK OKU= Sova’nın sahip olduğu iki çeşit oktan birincisi olan şok oku atıldıktan sonra yere değdiğinde alan tesiri yaparak menzili içerisindeki düşmanlara zarar verir.

E – KEŞİF OKU=Sova’nın sahip olduğu iki çeşit oktan ikincisi olan keşif oku rakiplerin yerini bulmayı sağlayan bir radar görevindedir. Bu özellik ile birlikte rakiplerin yerini tespit edebilir ve rakiplere ciddi zarar verebilirsiniz.

C – BAYKUŞ DRON= Baykuş dron’da diğer dronlar gibi görüntü sağlama ve uçma özelliğine sahiptir. Bu özellik rakipleri bulmada ve saklanılan yerleri en ince ayrıntısına kadar öğrenmede etkilidir.

X – AVCI’NIN HİDDETİ Sova’nın okunu kullanarak yapabildiği bir özellik olan bu özellik rakipleri yok eden 3 adet enerji patlaması yaratabilir. Oldukça güçlü olan bu özellik ile birlikte düşmanları beklenmedik anlarda yok etmek mümkündür.

5) Reyna

Karakter Hakkında Bilgi: Meksika’da doğup büyümüş olan Reyna teke tek çarpışmalar için yaşar ve bu tür savaşlarda oldukça başarılıdır. Özellikleri tamamen beceri gerektirir ve onu özel bir karakter yapar. Valorant karakterleri arasındaki en öldürücü ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – SÖMÜR= Bu özellik ile birlikte öldürülen rakiplerim canını çekmek mümkündür. Bu olay oldukça kısa sürede gerçekleşirken zamanla canınız azalır. Oldukça etkili olan bu özellik Reyna’yı oyunun en etkili karakterlerinden biri yapmaktadır.

E – AZLET= Reyna’nıns görünmez olmasını sağlayan bu özellik rakipleri de engeller.

C – KEM GÖZ= Bu özellik ile birlikte Reyna düşmanların görüş mesafesini bir hayli azaltabilir. Eğer doğru kullanılırsa çok efektif olan bu özellik oldukça kuvvetlidir.

X – İMPARATORİÇE Bu özellik ile birlikte Reyna bir ölüm makinasına dönüşür. Bütün yeteneklerini hızlı bir şekilde kullanılmasını sağlayan bu özellik oldukça kuvvetlidir.

6)Skye

Karakter Hakkında Bilgi: Avustralya’nın kırsal ormanlarından gelen SKYE beraberindeki hayvan ordusu ile tehlike saçmaktadır. Skye düşmanlara zor anlar yaşatan hayvanları ve iyileştirici özellikleri ile birlikte tam bir takım oyuncusudur. Valorant karakterleri arasındaki en yenekli ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – AV PEŞİNDE= Bu özellik ile birlikte vahşi bir hayvana dönüşen Skye böylelikle rakiplerinin yerini kolayca bulabilir.

E – KILAVUZ IŞIK= Bu özellik ile birlikte bir kuş yollayan Skye kuş ile birlikte rakiplerini kör edebilir. Bu özellik rakibin yerinin öğrenilmesi içinde oldukça yararlıdır.

C – DOĞANIN ŞİFASI= Bu özellik ile birlikte belirli bir menzil içerisindeki bütün takım arkadaşlarını iyileştirebilirsiniz. Fakat bu iyileştirmeden Skye’ın kendisi etkilenmez.

X – İZSÜRENLER= Bu özellik ile birlikte size en yakın 3 rakibinizin yerini öğrenebilir ve rakipleri kısa süreliğini sersemletebilirsiniz.

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

7) Phoenix

Karakter Hakkında Bilgi: Birleşik Krallıkta doğup büyüyen Phoenix oyunda ki karakterler arsında en haylaz ve eğlenceli olan karakterdir. Gücünü ateşten alan karakter patlamalar ve alevler yaratır. Valorant karakterleri arasındaki en haylaz ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – FALSO= Bu özellik ile birlikte kavisli giden bir kör edici bir top oluşturabilirsiniz. Bu sayede rakipleri kör edebilir ve onlara karşı avantaj sağlayabilirsiniz. Takım arkadaşlarınızı da kör edebileceğinizden dolayı dikkat etmekte yarar var.

E- YAKAR TOP= Bu özellik ile birlikte alev atarak belirli bir bölgenin yanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede rakiplere zarar verebileceğiniz gibi Phoneix’in canını doldurmakta mümkündür.

C – ATEŞTEN DUVAR= Bu özellik le birlikte ateşten bir duvar kurabilirsiniz bu sayede takımınız için güvenli bir yol oluşturmak mümkündür.

X – YAKARDÖNER= Bu özellik Phoenix’e yeniden doğma gücü katar. Bu özelliği kullandığınız zaman belirli bir süre içerisinde tekrar doğarsınız.

8) Sage

Karakter Hakkında Bilgi: Çin’de doğup büyüyen Sage takımını korumak için elinden geleni yapar. Savaşlarda kendini takımına adayan Sage rakiplerin ölmesinden çok takımın hayatta kalmasından sorumludur. Valorant karakterleri arasındaki en ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – YAVAŞLATAN KÜRE= Bu özellik ile birlikte rakiplerinizin yürüyüş hızını gözle görülür derecede azaltabilirsiniz. Buna ek olarak yürüyüş sesleri artacağı için rakiplerin yerini bulmakta kolaylaşacaktır.

E – CAN KÜRESİ Bu özlelik Sage’i Sage yapan özelliktir. Bu özellik ile birlikte Sage kendine ve takım arkadaşlarına can verebilir. Oyun içinde oldukça önemli olan bu özellik Sage’i vazgeçilmez bir karakter yapmaktadır.

C – BARİYER KÜRESİ= Bu özellik ile birlikte kırılması zor olan bir duvar kurmak mümkündür. Bu sayede duvarın üstüne çıkarak avantaj elde edebilir veya arkadaşlarınızı rakiplerden koruyabilirsiniz.

X – DİRİLİŞ= Bu özellik ile birlikte ölen takım arkadaşlarınızı diriltmek mümkündür. Dirilen takım arkadaşlarınız tamamen iyileşmiş olarak geri döner.

9) Raze

Karakter Hakkında Bilgi: Brezilyada doğup büyüyen Raze bombalar ve büyük silahlar konusunda uzmandır. Rakiplerini yok etmek için bu silahları kullanmaktan çekinmeyen Raze adeta ölüm saçar. Valorant karakterleri arasındaki en tehlikeli ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – PATLAYICI ÇANTA= Bu özellik rakiplere zarar verebilmektedir. Fakat özelliğin asıl kullanım amacı karakteri zıplatarak hızlı bir şekilde yer değiştirmesini sağlamaktır.

E – RENK TESİRLİ BOMBA= Bildiğimiz bombalara benzeyen renk tesirli bomba rakiplerin ölmesi için kullanılır. Oldukça etkili olan silah alan tesirlidir.

C – BOMBOT= rakiplerin yerini tespit etmek için kullanılabilen Bombot kilitlendiği rakibe hızla giderek patlar ve rakibe ciddi zarar verir.

X – NEFES KESEN= Karakterin bir roketatar kullanmasına neden olan bu özellik oldukça patlayıcı ve tehlikelidir.

10)Omen

Karakter Hakkında Bilgi: Bir hayalet olan Omen Dünya dışı bir varlıktır rakiplerini alt etmek için paranoya özelliğini ve ışınlanma özelliğini kullanır. Valorant karakterleri arasındaki en belirsiz ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – PARANOYA= Bu özellik ile birlikte rakipleri paranoya etkisi altına alarak etkisiz hale getirebilir ve rakiplere karşı avantaj sağlayabilirsiniz.

E – KARANLIK ÖRTÜ= Bu özellik Brimstone’un dumanlı hava sahası özelliği ile nerdeyse aynıdır. Bu özelliği kullanarak haritanın herhangi bir yerine duman bulutu gönderebilirsiniz.

C – GİZLİ ADIM= Bu özellik ile birlikte kısa bir menzil içerisindeki her yere ışınlanabilirsiniz. Bu sayede rakipleri şaşırmanız oldukça kolaylaşır.

X – GÖLGELERİN İÇİNDEN= Bu özellik bir önceki özelliğin geliştirilmiş halidir. Bu özelliği kullanarak haritanın istediğiniz yerine ışınlanabilirsiniz.

11) Viper

Karakter Hakkında Bilgi: Amerika’da yaşayan bir Kimya profesörü olan Viper zehirler ve kimyasal maddeler ile rakiplerini alt eder. Oldukça tehlikeli olan Viper bir o kadar da yeteneklidir. Valorant karakterleri arasındaki en zehirli ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – ZEHİR BULUTU= Bu özellik ile beraber istediğiniz yere zehir bulutu göndererek rakiplerinizi zehirleyebilirsiniz. Bulutun yerini değiştirmek istediğinizde ise bulutun üstüne gelmeniz yeterli olacaktır.

E – ZEHİR PERDESİ= Bu özellik rakipleri zehirlemekten çok rakibin görüş alanını kapatarak takıma avantaj sağlamak için kullanılır. İstenildiği zaman kapatılıp açılabilen zehir perdesi rakip için çok can sıkıcı olabilir.

C – ASİT HAVUZU= Bu yetenek ile birlikte belirli noktada ki bir bölgeye zehir atarak o bölgeyi kapatabilirsiniz. Bu sayede rakibe üstünlük sağlayarak onları alt etmek mümkündür.

X – VIPER’IN İNİ= Bu özellik rakiplerin görüş alanını neredeyse sıfıra indiren bir duman bulutu oluşturur. Bu sayede rakipleri öldürmek çok kolaylaşır.

12)Killjoy

Karakter Hakkında Bilgi: Almanya da yetişmiş bir mühendis olan Killjoy teknolojik aletleri kullanarak rakiplerini üstünlük sağlamaktadır. Robotlar, makinalar ve taretler bu iş için Killjoy’a yardım eder. Valorant karakterleri arasındaki en çevik ajan olarak öne çıkıyor

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q – Alarm Botu= Alarm botlarını giriş çıkış yerlerine yerleştirerek rakiplerinizin hareketlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

E – Taret= Rakipleri gördüğü yerde avlayan bir robot olan taret rakiplerinizi etkisiz hale getirmek için yardımcı olan yegane araçlardır.

C – Nanosürü= Bir mayın görevi görebilecek bu robot rakiplerden gizlenerek çalışır. Rakip yaklaştığında aktive olan cihaz rakibe ciddi hasar verebilir.

X- Tecrit= Bu özellik takım oyunları için oldukça efektif ve önemlidir. Bu özellik rakipleri belirli bir bölgeden uzaklaştırmak için kullanılır. Fakat oldukça dayanıksız ve kolay yok edilebilir bir makinedir.

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

13)Yoru

Karakter Hakkında Bilgi: Japonya vatandaşı olan Yoru gerçeklikte açtığı karadelikler ile savaşır. Işınlana bilme kör edebilme ev daha bir çok farklı yeteneğe sahip olan Yoru rakipler için korkutucu bir karakterdir. Valorant karakterleri arasındaki en komplike ajan olarak öne çıkıyor.

Valorant Karakterleri Hakkında Her şey
Valorant Karakterleri Hakkında Her şey

Yetenekleri:

Q-Kör Nokta= Bu özellik rakiplerinizi kör etmenizi sağlar bu sayede rakiplere karşı avantaj sağlamak mümkündür. Fakat kendi arkadaşlarınızı kör etme riski de vardır.

E- ÇATKAPI= Bu özellik Yoru’nun ışınlanmasını sağlar. Bu özellik ile birlikte rakiplerinizi gafil avlayarak yok edebilirsiniz.

C-Fake At= Bu özellik gerçek olmayan yürüyüş sesleri çıkarmanızı sağlar. Bu sayede rakiplerinizi kandırıp gafil avlayabilirsiniz.

X= Boyutlar Arası Geçiş= Bu özellik Yoru’nun boyutlar arası geçiş yapmasına olanak sağlar. Bu sayede gitmek istediğiniz bir bölgeye kolayca gidebilirsiniz.

14)Cypher

Karakter Hakkında Bilgi: Fas vatandaşı olan Cypher adete tek kişilik gözetleme takımı gibidir. Düşmanın her hareketini görürü ve takımının bu doğrultuda hareket etmesini sağlar. Valorant karakterleri arasındaki en takım oyuncusu ajan olarak öne çıkıyor

Valorant karakterleri
Valorant karakterleri Hakkında Herşey

Q – SİBER KAFES= Bu özellik rakiplerin görüş alanını azaltmak ve rakipleri yavaşlatmak için birebirdir.

E – GİZLİ KAMERA= Bu özellik ile rakiplerin göremeyeceği noktalara kameralar yerleştirebilir ve rakiplerin yerini öğrenebilirsiniz.

C – BUBİ TUZAĞI= Özellikle giriş çıkış yerlerinde kullanabileceğiniz bu özellik rakiplerin sersemlemesine ve yerlerini belli etmelerine yol açar.

X – NÖRON HIRSIZI= Bu özellik bütün rakiplerin yerini öğrenmenizi sağlar. Fakat özelliği kullanabilmek için en az bir rakip karakterin ölmüş olması gerekir.

15) Astra

Gana doğumlu olan Astra güçlerini Astral seyahat edebilmesinden alır. Bu özellik ile birlikte birçok yetenek kullanabilen Astra oldukça kuvvetli bir ajandır. Valorant karakterleri arasındaki en efektif ajan olarak öne çıkıyor

Valorant karakterleri
Valorant karakter isimleri

Q – NOVA DARBESİ= Sersemletme yeteneği bulunan bu özellik özellikle toplu savaşan rakipler için çok efektiftir.

E – YILDIZ BULUTU= Bu özellik Jett’in duman bulutu özelliğine benzemek ile beraber oldukça kullanışlı bir özelliktir.

C – ÇEKİM ALANI= Özellikle alan tesirli özellikler bulunduran karakterler ile çok iyi çalışan bu özellik rakiplerin bir araya gelmesini sağlar.

X – ASTRAL YOLCU / KOZMİK AYRIM= Bu özellik haritanın ikiye bölünmesini sağlayan bir duvar oluşturur. Ve bu duvardan kurşun geçmez ayrıca ayak sesleri de oldukça az duyulur.

Bu yazımızı beğendiyseniz Valorant hakkında birçok kaliteli içeriği Teknotomy Dosya adresinde bulabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu