E-SporGüncelOyun

Valorant Resmî Turnuvasını Duyurdu

Valorant yapımcısı Riot Games, küresel çapta e-spor oyun üreticisi olarak tanınıyor. Birçok ülkede haftalık olarak profesyonel turnuvalar düzenlemeye ve bu turnuvaları canlı yayınlar ile kontrol etmeye devam ediyor. Firma, dünyanın en fazla ilgi gösterilen e-spor etkinliği League of Legends Dünya Şampiyonası’yla birden fazla Emmy ödülünün de sahibi bulunuyor. 10 yıllık endüstri liderliği tecrübelerinden yararlanarak hayata geçireceği First Strike turnuvası, Valorant’ a e-spor ivmesi de kazandıracak.

Valorant Phoenix
Valorant Phoenix

First Strike; Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Brezilya ve Latin Amerika’da gerçeklecek çok sayıda bölgesel eleme tur finallerinden oluşan dünya çapında bir turnuva olacak. Her bölge, üst seviye başarı göstermeye dayalı bir dizi elemeye ev sahipliği yapacak. Eleme turlarından hemen sonra 3-6 Aralık tarihleri arasında Riot Games, 8 bölgedeki en iyi takımları belirleyip sekiz ayrı First Strike Finali düzenleyecek. Kazanan takımlar, ilk resmi ve küresel VALORANT şampiyonu olacak. Hem herkes tarafından bilenen takımlar hem de kendini kanıtlamak isteyen amatör takımlar, başlıca e-spor organizasyonlarında düzenlenen turnuvalar sayesinde First Strike Finallerinde yer alma şansını yakalayabilecek.

E-Spor Yatırımı Valorant

Valorant yapımcısı Riot Games’in Kıdemli E-Spor Direktörü Whalen Rozelle, oyunun rekabete dayalı bir yapıya sahip olduğundan popüler e-spor olmak için gerekli tüm unsurlara sahip olduğunu ifade etti. Valorant’ın ilk turnuvası olan First Strike, oyuncuların yeteneklerini sergilemek, küresel rekabet ile kariyeri yapmak ve önümüzdeki senelerde e-spora yardım edecek sağlam bir altyapı oluşturmak için fayda sağlayan bir platform olacak.

Valorant’ın ana yapımcısı Anna Donlon, turnuvanın e-spor topluluğunu uzun süreli bir şekilde destekleyebilmek adına yapabileck en iyi yatırımlardan biri olarak nitelendiriyor. Ignition Series’de de görüldüğü gibi Valorant’ın profesyonel düzeyde oynanması yönünde yüksek talep var.

Valorant 6 Ayda 1 Milyon Dolar Dağıttı

Valorant, çıktığı günden itibaren yakaladığı yüksek izlenme sayısı ile profesyonel oyuncuları ve kendini göstermeye çalışan yeni yetenekleri bünyesine çekmeyi başardır. Hızlı bir şekilde büyüyen bir e-spor platformu, geçtiğimiz aylarda 20’den fazla etkinlik organizatörleriyle iş birliği yaparak Valorant Ignition Series’e imza attı. Bu kapsamda çok sayıda faaliyet yaparak milyonlarca insanın ilgisini üzerinde topladı. Geçtiğimiz 6 aylık süreç içerisinde dünyanın farklı yerlerinde olan oyunculara toplamda 1 milyon doları aşan ödüller dağıtan, birçok farklı içeriğe sahip, yüzden fazla Valorant turnuvası düzenlendi

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu