E-SporVALORANT

Valorant Turnuvasına Yenilikler Yetişecek Mi?

Valorant geliştirici ekibi, yeni ajanı Skye’ı ve yeni haritası Icebox’ın espor arenasına ne zaman gireceğini açıkladı. Yeni ajan, First Strike elemelerine yetişiyor.

Oyuna eklenen yeni ajanların ve haritaların, Valorant’a giriş yapmalarının ardından kısa bir süre boyunca rekabetçi modunda kullanılmıyor. Yeni ajanlar bir süre derecesiz maçlarda kullanılmalarının ardından rekabet moduna ekleniyor. Böylelikle içeriklerde rekabetçi modda sorun teşkil edecek hatalar kalma olasılığı minimum değere indirilmiş oluyor. Yani yeni gelen ajanların, haritaların Valorant turnuvasına ve esporuna kısmına girmesi için biraz süre gerekiyor.

24 Kasımda Olacak Olan Valorant Turnuvasına Gelecek Icebox Haritası
24 Kasımda Olacak Olan Valorant Turnuvasına Gelecek Icebox Haritası

Valorant Turnuvasına Yeni Harita ve Yeni Ajan Yetişecek Mi?

Oyuna eklenen yeni harita Icebox’ın ve 27 Ekim’de oyuna gelecek olan Skye’ın ne zaman VALORANT esporuna girecekleri açıklandı. Skye ve Icebox’ın espor arenasına adım atcağı tarihler 9 ve 24 Kasım olarak duyuruldu.

Valorant Turnuvasına Sonradan Dahil Olacak Ajan Skye
Valorant Turnuvasına Sonradan Dahil Olacak Ajan Skye

Valorant resmi sosyal medya hesabının açıklaması: Yeni ajanlar ve haritaların ne zaman First Strike turnuvasına hazır olacağı hakkında bazı sorular sorduğunuzu duyduk. Espor takımları ve oyuncularıyla konuştuk. Yeni ajanlar rekabetçi moda uygun olduktan iki hafta sonra, yeni gelmiş olan haritalar ise rekabetçiden ancak 4 hafta sonra kullanılabiliyor olacak. Böylelikle ortaya çıkabilecek büyük sorunlar engellenmiş oluyor. Yeni ajanımız Skye 9 Kasım’da olan First Strike elemelerinde kullanılabilir olacak ve Icebox da resmi turnuva rotasyonuna 24 Kasım’da eklenecek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu