Güncel

Visa, Kripto Para Birimini Benimsiyor

Geçtiğimiz günlerde Visa, kripto para biriminin ödeme ağında işlem yapmak için kullanılmasına izin vereceğini yaptığı bir açıklamayla duyurdu. ABD doları tarafından desteklenen ve dolara sabit olan USD Coin’in, Ethereum blok zinciri üzerinden Visa ile işlem yapmak için kullanılabileceği açıklandı. Böylece Visa, ödeme anlaşmaları için kripto para birimini kullanan ilk büyük ödeme ağı oldu.

kripto para visa
ÖDemeler Dolara Sabit Olan USD Coin İle Gerçekleşebilecek

Visa Kripto Para Piyasasında Güven Kazanmak İstiyor

Şirket, programı Crypto.com ile denediğini ve bu yılın ilerleyen günlerinde daha fazla ortağa USDC anlaşması sunmayı planladığını söyledi. Visa’nın başkan yardımcısı Jack Forestell, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Artık kripto para odaklı finans teknolojileri, kendilerine dijital para birimi faktörlerinin karmaşıklığını ve işlerini anlayan ve kavrayabilen ortaklar arıyor. Bugün yaptığımız duyuru, işlerini bir stabil coin veya kripto para biriminde yöneten finansal teknolojilerin ihtiyaçlarını karşılama yeteneğimizde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Bu gerçekten her zaman yaptığımız bir iş olan, tüm dünyada farklı para birimlerinde güvenli bir şekilde ödemeyi kolaylaştırma işinin bir uzantısıdır.”

Visa’nın denemekte olduğu pilot programı, bir kişi Crypto.com Visa kartı kullanarak bir şey ödediğinde dijital parayı ABD doları gibi daha geleneksel bir para birimine dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Sistem geleneksel bir para birimine dönüştürmek yerine, işlemi USDC kullanarak gerçekleştiriyor.

Visa, dijital para birimini dahil etmenin ek maliyeti ve muhtemel karmaşıklıkları ortadan kaldıracağını ve kripto merkezli ortakların geleneksel para birimlerini korumaya gerek kalmadan yeni iş modellerini keşfetmelerine izin vereceğini söylüyor.

Kaynak
Visa takes a major step toward embracing cryptocurrency

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu