Güncel

Vivaldi İki Seviyeli Sekme Özelliğini Açıkladı

Arama motorunda birden fazla sekme açtığınız zaman işlerini kolaylaşıyor. Fakat hangi sekme de neyi arattığınızı karıştırabiliyorsunuz. Chrome’da çok fazla sekme açınca boyutu küçülüyor. Boyut küçülünce neyi arattığınız göremiyorsunuz. İçeriği unuttuğunuz zaman tek tek bakmanız gerekiyor.

Vivaldi İki Seviyeli Sekme Özelliğini Açıkladı
Vivaldi İki Seviyeli Sekme Özelliğini Açıkladı

Alternatif arama motorlarından Vivaldi kullanıcıların bu problemini çözmek için çalışmalar yapıyor. Vivaldi iki seviyeli sekme özelliğini kullanıcılarına yakın zamanda sunmayı planlıyor. Artık sekmeler arasında kaybolmuyorsunuz. Özellikle düzenli çalışmayı seven kişilerin hoşuna gidecek gibi duruyor.

Vivaldi İki Seviyeli Sekme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Vivaldi’nin yeni özelliği sekmeler arasında karışıklığı bitiriyor. İki seviyeli sekme özelliği kullanıcıların açtıkları birden fazla sekmeyi boyutlarını düşürmeden grup olarak topluyorsunuz.

Bir konu hakkında araştırma yapıyorsunuz ve birden fazla kaynağa bakmanız gerekiyor. Choreme’ da birden fazla sekme açtığınız zaman hangi kaynağın hangi sekme de açık olduğunu karıştırabiliyorsunuz. Ama Vivalde’nin yeni özelliği ile konu hakkında bulduğunuz arama sonuçlarını bir grup haline getiriyorsunuz. Grup içinde sekmeler karışmıyor ve boyutları içeriği net olarak gösterecek şekilde duruyor.

vivaldi iki seviyeli sekme ozelligi nasil calisiyor 1
Vivaldi İki Seviyeli Sekme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Sekmeleri grup haline getirdikten sonra o gruba isimde verebiliyorsunuz. Sadece tek bir grup oluşturabiliyorsunuz? Hayır sekmelerden oluşan grup sayısı tamamen size bağlı.

Vivaldi’de sekmeleri grup haline getirmek çok basit. Öncelikle aynı grup için de yer almasını istediğiniz sekmeleri belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra seçtiğiniz sekmeyi diğer sekmenin üzerine götürmeniz gerekiyor. Sekmeyi diğer sekmenin üzerine götürdüğünüz zaman grup halini alıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu