Android

Vivo Çıkarılabilen Selfie Kamerası

Vivo çıkarılabilir selfie kameralı telefon tasarımı ile bütün ilgiyi  üzerine çekiyor. İşte Vivo’nun çıkarılabilir selfie kamera modeli ve detayları.

Çinli üretici Vivo çıkarılabilir selfie kameralı telefon konsepti ile görenleri şaşırtıyor. Vivo’nun selfie kamera modeli ses kontrolü sayesinde telefonu bağımsız bir şekilde kullanılabilme fırsatı sunuyor. 

Vivo ile Çıkarılabilen Selfie Kamera
Vivo ile Çıkarılabilen Selfie Kamera

Özellikle kamera da yenilik söz konusu olduğu zaman, Çinli üretici Vivo akıllı telefon tasarımları ile akıllı telefon piyasasında ön sıralarda yer alıyor. Bu yıl tanıtılan Vivo Apex, ekran altı selfie kamerasına öncülük ediyor ve bizi pop-up kameralar ile ilk kez tanıştıran modelinin devamı olmayı başarıyor. Telefonunun gövdesinden ayrılabilen yeni bir akıllı telefon kamerası ile yine sahneye çıkmayı başarıyor.

Ödüllü Tasarımı Sahip Vivo Özellikleri

Vivo’nun çıkarılabilir ön kameralı yeni konseptine “IFEA” adı verildi. Bağımlı olmaksızın kullanabilen bir cihaz olarak bu modeller selfie kamerası, Red Dot Tasarımı ödülünü kazandı. Çıkarılabilir selfie kamera fikrinin anlaşılması zor değildir: IFEA’nın kamera ünitesini ana telefon gövdesinden ayırılıp uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

Red Dot resmi sitesindeki açıklamasına göre, çıkarılabilir kamera modelli sesli komutlar kullanılarak kontrol edilebiliyor. IFEA’nın modelleri kamera kiti ile ilgili tüm detaylar aşağıda verildi:

Ödüllü Tasarıma Sahip Android Telefon Vivo
Ödüllü Tasarıma Sahip Android Telefon Vivo

“IFEA” farklı mekanizmalar ile birçok şeyi kolaylaştırıyor örneğin koşu veya spor esnasında görsel stabiliteden ödün vermeden videolar çekebiliyor. Cihazı, akıllı telefonun orijinal kamera yerinden ayırıp sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.”

Vivo telefonun ekranı ve arka tasarımı da paylaştı. Ekranda beklendiği gibi herhangi bir çentik ve sensör bulunmuyor. Arka tarafında ise çoklu kamera alanı yer alıyor ve bu Vivo ’nun selfie modülünün birinci şahıs kamera olarak görev yapmayacağını gösteriyor.

Vivo ise model selfie kamerasının çıkarıp kullanılabileceğini doğruladı ve “Kullanıcı, kamera modelini çıkarabiliyor ve uzaktan kontrol edilebiliyorsunuz. Bu da yenilikçi çekim açıları ve uygulama olasılığı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu