Android

Vivo Y20A Duyuruldu

Vivo, X60 serisi ve Y20 (2021) telefonlarının ardından şimdi de Vivo Y20A olarak tanıttığı yeni telefonunu kullanıcılarına sundu. Başlangıç seviyesi bir cihaz olarak gelen Y20A, tüketiciler tarafından fiyatına göre muhtemel olarak eleştiri yağmuruna tutulacak.

Vivo Y20A Özellikleri Nelerdir?

Vivo Y20A Duyuruldu
Vivo Y20A Duyuruldu

Yeni çıkmış olan bu telefona, 6.51 inç büyüklüğünde çentikli bir ekran ev sahipliği yapıyor. HD+ kalitesinde bir çözünürlük sunan bu ekranın ön kamerası, 8 MP değerinde. Telefon yan tarafına entegre edilmiş bir parmak izi okuyucu sensöre sahip. Parmak izi okuyucusu, Vivo’nun söylediklerine göre 0.26 saniyelik bir hızda açılabiliyor.

Telefonun arka kısmına gelecek olursak, üçlü kamera sistemi yer alıyor. Bu kamera kısmında 13 MP çözünürlüklü bir ana kamera, 2 MP bokeh odaklı bir kamera ve 2 MP de makro kamera şeklinde yer alıyor.

Ana gücünü Snapdragon’un 439 işlemcisinden alan telefonun tek bir depolama seçeneği mevcut. Böylelikle telefon, 3 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ile geliyor. Telefon kutusundan Android 10 tabanlı FunTouch OS 11 arayüzü ile çıkıyor. Hızlı şarj desteği olmayan telefonun 5.000 mAh gibi gayet yeterli bir bataryası var. Telefon 17 saatten fazla HD video oynatma ve 10 saatten fazla oyun imkanı sunduğunu ifade ediyor.

Vivo Y20A Fiyatı Ne Kadar?

Telefonun fiyatı Hindistan pazarında 155 dolar. Türkiye fiyatı ise (yaklaşık olarak 1.150 TL’ye) tekabül ediyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu