Android

Vivo Alt Markası IQOO 7 Duyuruldu

Vivo’nun alt markası olarak çıkan IQOO, yeni üst seviye amiral gemisi telefonunu duyurdu. Çıkış tarihinden önce sızdırılmış olan AnTuTu puanı ile dikkatleri üzerine çeken IQOO 7 sistemsel özellikleri ve çıkış fiyatı ile doğrulanmış oldu. Akıllı telefonun, özelliklerine bakıldığı zaman rakiplerine göre oldukça iddialı bir fiyat ile kullanıcıların karşısına geliyor.

IQOO 7 Snapdragon 888 İşlemciyle Geliyor

Delikli çentikli tasarıma sahip olan telefon; HDR 10+ desteğine, 120 Hz yenileme hızına ve FHD+ çözünürlüğe sahip bir ekran ile kullanıcıların karşısında yerini alacak.

Telefonun özellikleri kısmında bütün dikkatleri üzerine çeken kısmı ise donanımı oldu. Cihaz, çoğu amiral gemisi telefonda göreceğimiz Snapdragon 888 işlemcisinden ana gücünü alacak. 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçeneği ile karşımıza gelecek olan telefon, 128 GB ve 256 GB hafıza alanı seçeneklerine sahip olacak.

Vivo'nun Alt Markası Olarak Telefon Üreten IQOO 7 Telefonunu Duyurdu
Vivo’nun Alt Markası Olarak Telefon Üreten IQOO 7 Telefonunu Duyurdu

Akıllı telefonun AnTuTu puanı olarak 752.935 puan aldığı sızdırıldı. Almış olduğu bu skor ile telefon Xiaomi Mi 11’i arkasında bırakıyor. Mi 11 ise aynı testten 745.942 puan elde etti.

Cihazın arka kısmına gelecek olursak üçlü bir kamera dizilimi yer alıyor. Sırası ile OIS destekli 48 MP ana kamera; 13 MP ultra geniş açı ve 13 MP portre lens kamera cihazda yer almış durumda

Telefonun batarya kapasitesi ise 4.000 mAh olarak duyurulurken, 120W hızlı şarj desteğini de desteklediği açıklandı.

IQOO 7 Fiyatı Ne Kadar?

Telefon özellikleri ve AnTuTu skorunun yanı sıra fiyatı konusunda da rakiplerine karşın oldukça iddialı görünüyor.

Telefonun fiyatı: 8 GB RAM 128 GB depolama alanı ile gelen versiyon için 585 dolarken 12 GB RAM 256 GB depolama alanı ile gelen versiyon için 647 dolar fiyat etiketi olarak açıklanmış durumda.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu