Güncel

Volkswagen Firmayı Kapatıyor

Almanya merkezli dev otomobil firması Volkswagen, bir süre önce Türkiye’nin ana gündemlerinden birisiydi. Firma, yaptığı bir açıklama ile Türkiye’de yatırım yapma kararı almış, bu sebeple firma kurmuştu. Yapılması beklenen çalışmalar ile birlikte bir de üretim tesisine sahip olacak firma, Türkiye’de otomobil üretimine geçecekti. Bu projesinden vazgeçen firma, Türkiye ile ilgili yeni bir karar daha aldı.

Volkswagen Firmayı Kapatıyor
Volkswagen Firmayı Kapatıyor

Volkswagen‘in Manisa‘da kurduğu firma, Volkswagen Türkiye Otomotiv San. ve Tic. A. Ş. geçtiğimiz senenin ekim ayında kurulmuştu. Fakat yatırım kararının iptal edilmesi, bu firmayı işlevsiz hale getirdi. Bu sebepten dolayı Volkswagen firmayı kapatıyor. Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilen karar ile birlikte, firma alacaklılara da durumu bildirmiş oldu.

Volkswagen Firmayı Kapatıyor
Volkswagen Firmayı Kapatıyor

Volkswagen, kurduğu firma ile ilgili verdiği bilgilerde, bu şirket kapsamında kurulacak üretim tesisinde her türlü otomobil tasarım, imalat ve montajının yapılacağını ifade etmişti. Ayrıca üretim tesisinde imal edilecek araçların ihracat ve satış işlemleri de yine Volkswagen Türkiye Otomotiv San. ve Tic. A. Ş. tarafından yürütülecekti. Fakat Volkswagen firmayı kapatma kararı ile birlikte tüm bu planlar yok oldu.

Daha fazla güncel haberlerimiz için tıklayın.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu