Güncel

Volvo Test İçin Arabaları 30 Metreden Attı

Otomobillerde güvenlik denildiği zaman akla ilk gelen marka olan Volvo, geçmişte emniyet kemerini üreterek bu icadı bütün üreticilerin kullanımına sunmuş bir şirket. Araç içi güvenlik konusunda adından sıkça söz ettiren şirket araç içi güvenlik konusunda çalışmalarına devam ediyor.

Volvo‘nun araç içi güvenlik merkezinde gerçekleştirilen testlerde neredeyse her durum göz önünde tutularak çok uç örneklerin testleri yapılıyor. Son olarak ise Volvo test için arabaları 30 metreden attı.

Volvo Test İçin Arabaları 30 Metreden Attı
Volvo Test İçin Arabaları 30 Metreden Attı

Gerçek Kazalara Hazırlık Yapılıyor

Volvo’nun yaptığı bu testlerde ki amacı herhangi bir kaza senaryosu canlandırarak araçların bu kazadan nasıl etkileneceğini test etmek. Bu testlerin bazılarında oldukça gündelik olaylar test edilirken, bazı senaryolar ise oldukça sıra dışı olabiliyor. Bir çok kazada kurtarma görevlilerin ilk amacı araç içinde ki kazazedeleri kurtarmaktır. Buda yaklaşık 1 saat sürer Volvo bu sürenin kısaltılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Volvo’nun trafik kazaları test ekibi kıdemli yetkilisi Hakan Gustafson, Uzun yıllardır İsveçli kurtarma ekipleriyle yakın temas halindeyiz. Hepimizin amacı aynı, herkes için daha güvenli koşullar. Kimsenin en ciddi kazaları yaşamamasını diliyoruz ama bütün kazalar engellenebilir olmaya bilir. Bu sebeple en ciddi kazalar olduğunda hayat kurtaracak metotların bilinmesi oldukça önem teşkil etmektedir. şeklinde konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=kM_6EY7T5To&feature=emb_title
Volvo Test İçin Arabaları 30 Metreden Attı

Sonuçlar Herkes ile Paylaşılacak

İsveçli ekibin yaptığı çalışmaların sonunda elde edilecek bilgiler oldukça geniş çaplı ve ayrıntılı bir raporda toplanacak. Bu ayrıntılı rapor daha sonra dünyada ki bütün acil durum ekiplerinin erişimine açılacak. Bunun yapılmasının nedeni kazalarda ki can kayıplarını en aza indirmek

Normalde buna benzer testler için kullanılan araçlar oldukça eski ve ucuz araçlar olur. Durum öyle olunca da metal yorgunluğu vs özellikleri farklılık gösteriyor. Bu sorunu gidermek için Volvo yetkilileri 0 araç kullanıyorlar. Yapılan çalışmada farklı modelde 10 araba kullanıldı.

Bu ve buna benzer ilginç haberlerden anında haberdar olmak için Teknotomy güncel adresine bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu