Güncel

WandaVision Belgeseli Yakında Disney Plus’ta Olacak

Yıldız Savaşları evreninde geçen The Mandalorian dizisi ve Frozen 2’nin izinden giden Disney, Wanda’nın Scarlet Witch’e dönüşüm sürecini anlatan dizi için 12 Mart’ta Disney Plus’ta yayınlanacak bir kamera arkası WandaVision belgeseli hazırlıyor. The Making of WandaVision belgeseli, şirkete göre Marvel Sinematik Evreni (MCU)’nin dizilerinin ve filmlerinin sahne arkasını konu edinecek yeni bir dizinin ilki olacak.

wandavision belgeseli
Disney Plus İçin Yayınlarının Sahne Arkası Belgeselini Yapmak Norm Haline Geliyor

Marvel Sinematik Evreni’nin nasıl bir araya geldiğine dair benzer bir belgesel Disney Plus’ta hâlihazırda izlenebilir olarak bulunuyor. Bu belgesel, genel olarak Marvel Entertainment’a ve özellikle Marvel çizgi romanlarına derinlemesine bir bakış sağlıyor. Disney Plus içinse çok beklenen bir şovu veya filmi yayınlayıp ardından onunla ilgili bir belgesel film veya dizi yapımı sunmak hızla bir norm, bir düzen haline geliyor.

WandaVision Belgeseli ve Soluksuz Marvel İçerikleri

Disney Plus gibi bir akış platformunda, tutarlı yeni içeriklere sahip olmak, büyük haftalık şovlar veya gişe rekorları kıran filmler kadar önemlidir. Belgesel dizileri milyonlarca insan tarafından izlenmese bile, yapımı ucuzdur.  Çünkü sahne arkası belgeselinin içeriği, film çekimi yapılırken toplanır ve çekimden sonra bazı röportajlar ile kullanılabilir hale gelir. Bu şirket için yayına sunulacak yeni bir şeydir. Tam olarak yeni bir dizi olmasa bile, yeni içeriklerin eklenmesiyle güncelliğini koruduğu anlamına gelir.

The Making of WandaVision belgeseli, Wanda ve Vision’un hayranlarının dizideki dünyayı anlamalarına yardım edecek sekiz haftalık bir şansa sahip oldukları anlamına geliyor. Ayrıca belgeselin 12 Mart’ta yayınlanması, WandaVision’ın sona ermesi ile Falcon and The Winter Solider’ın prömiyeri arasındaki hafta içine denk gelecek. Disney yayın yöneticileri, abonelerin yeni Marvel içeriği olmadan bir hafta dahi geçirmeyeceklerinin bilinmesini istiyor.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu