K-Pop

Warner Bros BTS ve TXT’nin Ajansı HYBE’ye 450 Milyon Dolarlık Yatırım Yapabilir

Kore medyasında yer alan haberlere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük medya ve eğlence şirketlerinden biri olan Warner Bros Entertainment Inc.  HYBE’ye yaklaşık 450 milyon dolarlık yatırım yapıyor olabilir. Yeni yayınlanan bir raporda Herald Economy, Koreli yatırım bankacılarının, Warner Bros medya şirketinin, BTS ve TXT gibi sanatçıları bünyesinde barındıran HYBE şirketine toplam 500 milyar KRW‘ye (yani yaklaşık 443 milyon ABD Dolarına) varan öz sermaye yatırımı yapma sürecinde olduğunu açıkladı.

warner bros hybe bts ve txt
Yatırım Sonrasında BTS ve TXT İçin Konser ve Belgesel Şovları Hazırlanabilir

Warner Bros’un HYBE’ya Yapacağı Yatırım Sanatçılara Özel Yeni İçerikler Anlamına Gelebilir

Warner Bros’un bu yatırımı, yatırımcıların 37,7 milyon aboneye sahip isteğe bağlı bir medya akış hizmeti sunan HBO Max olduğuna inandıkları, üçüncü bir taraf aracılığıyla yapacağı iddia ediliyor. Bu nedenle HBO Max’in, BTS ve TXT gibi ajans bünyesindeki birçok sanatçıdan konserler ve belgeseller dahil olmak üzere, HYBE (eski adıyla Big Hit Entertainment) sanatçılarının içeriklerine özel haklar vermesi bekleniyor.

HBO Max ve Warner Bros’un her ikisi de telekomünikasyon şirketi AT & T’ye ait kitle iletişim şirketi WarnerMedia’ya aitti. Bu raporlar, HYBE’nin Scooter Braun’un yatırım şirketi Ithaca Holdings ile resmi olarak birleşeceğini açıklamasından kısa bir süre önce ortaya çıktı. Ithaca Holdings ise; müzik, film, televizyon ve teknoloji girişimlerine sahip, çeşitlendirilmiş bir eğlence ve medya şirketi olan SB Projects’in sahibidir. Şirket, Justin Bieber, Ariana Grande, Demi Lovato ve daha birçok dünyaca ünlü ismin menajerliğini yapmaktadır.

HYBE’nin Warner Bros. yatırımıyla ilgili raporları yayınlandığında 8,51 trilyon KRW (yaklaşık 7,54 milyar ABD Doları) olan piyasa değeri baz alınırsa, yatırım şirkette yüzde 5,9’luk bir paya sahip olacak ve şirketin CEO’su Bang Si Hyuk’un şirkette sahip olduğu hissesi yüzde 34,7 olacak. Fakat bu hisse senedi rakamları henüz HYBE’nin Ithaca Holdings’i satın alması hesaba katılmadan ayarlandı.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu