Güncel

What is My Movie Nedir?

Herkesin çokça bahsettiği What is my movie nedir? Belli bir kategorideki filmleri izlemek istiyorsunuz fakat aynı kategorideki filmleri bulamıyor musunuz? Bunun için ne yapmanız gerekiyor? Bunun için 3 seçeneğiniz bulunuyor.

What is My Movie Nedir?
What is My Movie Nedir?
  1. Findflix: Findflix uygulaması ile izlemek istediğiniz kategorideki filmleri tek listede görebiliyorsunuz. Uygulamanın basit bir ara yüzü var ve kolayca istediğiniz tüm içeriklere ulaşabiliyorsunuz.
  2. Netflix Kodları: İzlemek istediğiniz kategorideki filmleri Netflix’te tek sayfa da görmek istiyorsanız kodları kullanmanız gerekiyor. Arama tuşuna izlemek istediğiniz kategorinin kodunu yazarak aynı türdeki filmlere ulaşabiliyorsunuz.
  3. What is My Movie: Bu site ile aynı konudaki ve aynı türdeki filmleri bulabiliyorsunuz.

Listenin ilk iki sırasındaki uygulamalar sadece Netflix’te çalışıyor. Fakat listenin son sırasında yer alan site her dizi izleme platformunda çalışıyor. Peki bu uygulama nasıl çalışıyor?

What is My Movie Nasıl Çalışıyor?

Site dizi izleme platformuna özel yapılmış bir site değil bu saye de her platformla uyumlu çalışıyor. Siteye girdiğinizde izlemek istediğiniz filmin konusunu yazıyorsunuz. Daha sonra site aynı konudaki içerikleri size liste şeklinde sunuyor. Listede yer alan filmlerden hangisini izleyeceğinize karar verdikten sonra üye olduğunuz platformdan izleyebiliyorsunuz.

What is My Movie Nasıl Çalışıyor?
What is My Movie Nasıl Çalışıyor?

Site Türkçe dili desteklemese de ileri seviye de İngilizce bilmenize de gerek kalmıyor. Google Translate’i kullanarak bile site de arama yapabiliyorsunuz.

Uygulamanın kullanımı da çok basit. İlk önce siteye erişmeniz gerekiyor. Siteye girdikten sonra arama çubuğuna İngilizce olarak konuyu yazmanız gerekiyor. Yazdıktan sonra karşınıza bir liste çıkıyor. Uygulama da konu dışında filminde oynayan oyuncuları, yönetmenini yazarak da aynı tarz filmleri bulabiliyorsunuz.

Sitenin önerdiği filmleri beğenmediyseniz daha spesifik arama yapmanızı öneriyoruz. Daha spesifik aramalar için belli kalıpları kullanmanız gerekiyor. Bu kalılara örnek vermek gerekirse find me Marvel  movies with Chris Hemsworth (Chris Hemsworth’un yer aldığı Marvel filmleri) yazdığınız zaman size istediğiniz filmleri karşınıza çıkarıyor.

Uygulama bunların dışında kullanıcılarına farklı özellikler de sunuyor. (Chris Hemsworth’un yer aldığı Marvel filmleri şeklinde arattığınızda karşınıza Thor, Thor: Karanlık Dünya ve Thor: Ragnarok gibi filmleri karşınıza çıkarıyor. Thor: Ragnarok filmine tıkladıktan sonra ”More like this” butonuna da tıklarsanız size Thor: Ragnarok filmin benzeri yeni ve daha detaylı bir film listesi sunuyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu