Güncel

WhatsApp 100 Milyar Mesaj Gönderiyor

WhatsApp uygulaması yaklaşık 10 yılda en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olmayı başardı. Mark Zuckerberg tarafından aktarılan bilgiye göre, uygulamanın kullanıcı sayısı 2 milyarı aştı. Ayrıca WhatsApp 100 Milyar Mesaj mesaj trafiğine ulaşmış durumda.

Facebook’un üç aylık mali durum toplantısında söz alarak bu bilgileri paylaşan Mark Zuckerberg, kullanıcı sayısı ve aktif kullanım açısından uygulamanın oldukça önde olduğunu, rakiplerinin yanına bile yaklaşamadığını belirtti.

Günlük Olarak WhatsApp 100 Milyar Mesaj Gönderiyor
Günlük Olarak WhatsApp 100 Milyar Mesaj Gönderiyor

Günlük Sayı Olarak WhatsApp 100 Milyar Mesaj Gönderiyor

Uygulamanın şu anki rakipleri arasında Facebook Messenger, iMessage, WeChat gibi oldukça güçlü rakipleri olduğu söylenebilir. Üstelik Çin merkezli bir uygulama olan WeChat’in kullanıcı sayısının 1 milyarı geçtiği biliniyor. Buna rağmen günlük mesajlaşma hacminde WeChat, WhatsApp’ın epey gerisinde kalıyor.

2014 yılında dönemin WhatsApp CEO’su olan Jan Koum yapmış olduğu bir açıklamayla uygulamada günde yaklaşık 50 milyar mesaj gönderildiğini belirtmişti. Ek olarak 2014 yılında 500 milyondan az kullanıcısı bulunuyordu. Bugün ise 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip durumda. Kullanıcı sayısıyla kullanım ortalaması kıyaslandığında uygulamanın düşüşte olduğu söylenebilir. Ancak düşüşte olmasına rağmen hala dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması konumunda bulunuyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu