Güncel

WhatsApp 2 Yeni Özellik

WhatsApp uygulamasının Android Beta sürümü, 2.20.203.3’e yükseltildi. Bu güncelleme ile geliştirilme aşamasında olan iki özellik ortaya çıktı. Her iki özelliğin de ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmemesine rağmen özellikler, Android kullanıcılarının deneyimlerini oldukça iyileştirecek görünüyor.

WhatsApp
WhatsApp Android Beta Sürümüne İki Yeni Özellik Geldi

Dünya üzerinde kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında popülaritesi oldukça fazla olan WhatsApp Android beta sürümünde yaptığı güncelleme ile test etmeye başladığı özellikleri, birkaç kararlı sürüm güncellemesinden sonra bütün kullanıcılarına sunacak gibi görünüyor.

WhatsApp 2 Yeni Özellikleri Neler?

WhatsApp 2 Yeni Özellik
WhatsApp 2 Yeni Özellikten Birincisi

Beta sürümüyle test aşamasına geçen whatsApp 2 yeni özellikten birisi kaçırılan grup görüşmelerine sonradan bağlanılmayı sağlıyor. Kabul edemediğiniz grup daveti için WhatsApp’a bir sonraki girişinizde söz konusu olan görüşme hale devam ediyor isi bu görüşmeye katılmanızı sağlayacak bir pencere karşınıza çıkacak.

Bir diğer özellik ise kullanıcıların güvenliğiyle alakalı. Parmak izi okuyucusu bulunmayan Android telefon kullanıcıları, spesifik bir güvenlik önleminden yararlanamıyorlardı. WhatsApp geliştiricileri bu sebepten dolayı, güvenlik kapsamında genişlemeye gidiyor. Android Beta sürümünde yer alan yeni özelliğe göre parmak izi kilidini biyometrik kilit olarak değiştiriyor. Bu şekilde kullanıcılar telefonlarında yüz tanıma özelliği varsa, WhatsApp’a bu şekilde giriş sağlayabilecekler.

WhatsApp 2 Yeni Özellikten Biri
WhatsApp 2 Yeni Özellikten İkincisi

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu