Güncel

WhatsApp Alışveriş Butonu Kullanımına Sunuluyor

Son dönemlerde internet üzerinden alışveriş yapma fikri insanların ilgisini daha çok çekmeyi başarmıştı. Daha sonra Covid-19 sebebi ile evlerinde kalmak zorunda olan kullanıcılar internet üzerinden alışveriş yapma fikrini benimsedi hatta tüm alışveriş işlerini internet üzerinden gerçekleştirmeye başladı. İnsanların buna eğilim gösterdiğini gören yatırımcılar bu sektöre yatırım yapmaya başladı. Bu yatırımcılar arasında sosyal medya uygulamasının sahipleri de yer alıyor.

WhatsApp ilk çıktığı zaman internet üzerinden mesajlaşma hizmetini veriyordu. Daha sonra Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarını bünyesine kattı ve hız kesmeden bu uygulamaları geliştirmeye başladı. WhatsApp sohbetleri sonsuza kadar sessize alma, tatil modu, depolama yönetimi gibi bir çok özelliği kullanıcılarına sundu.

WhatsApp Alışveriş Butonunu Kullanıma Sunuyor
WhatsApp Alışveriş Butonunu Kullanıma Sunuyor

Yeni özelliklerle başka bir uygulama haline gelen WhatsApp, artık uygulama üzerinden alışveriş yapabiliyorsunuz. İşletmelerin WhatsApp sohbet ekranına giriş yaptığınızda arama butonu yerine, alışveriş butonu yer alacak ve bu butona tıkladıktan sonra işletmelerin müşterileri için hazırladıkları katalogları görebiliyorsunuz.

WhatsApp Alışveriş Butonu Nedir? Nasıl Çalışır?

Ayrı bir uygulama yüklemenize gerek yok.  WhatsApp işletmelerin sohbet ekranına girdiğiniz zaman sağ üst köşede alışveriş butonu olacak ve bu butona tıkladığınız zaman işletmenin sunmuş olduğu katalogları görüyorsunuz.

WhatsApp butonu sadece mobil uygulamada mı yer alıyor? Sadece mobil uygulamada yer almayacak. İsteyen kullanıcılar WhatsApp Web üzerinden alışveriş keyfini devam ettirebiliyor.

WhatsApp Alışveriş Butonu
WhatsApp Alışveriş Butonu

Alışveriş sitelerinde olduğu gibi almak istediğiniz uygulamayı sepete atabiliyorsunuz. Sepetteki ürünleri  WhatsApp’dan çıkmadan satın alabiliyorsunuz.  WhatsApp sipariş butonu ile hem kullanıcılar hem de işletmelere bir çok faydası olacak. Bununla birlikte müşteri ürün hakkındaki aklına takılan bir soru olursa anında işletmeye soru da sorabilecek.

Yeni bir uygulama haline gelen WhatsApp, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için dijital Pazar haline gelmeye başlıyor. WhatsApp sunacağı bu özellikden dolayı küçük ve orta büyüklükteki işletmelerden lisans ücreti almayı planlıyor. Bu sayede Facebook, WhatsApp butonu sayesinde yüksek bir gelir elde edeceğe benziyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Yorum

  1. Devrim niteliğinde bir özellik bence. Aynı mağazadaymış gibi hem merak ettiklerini soracaklar, hem de beğendiklerini alabilecekler. Hem de şu an covid-19’dan dolayı sokağa çıkamadıkları bir durumda bunu yapabilecekler. Süper bir özellik olmuş.

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu