Güncel

WhatsApp Alışveriş Dönemini Başlattı

WhatsApp alışveriş dönemini başlattı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olduğu için WhatsApp’ın aldığı her karar gündem oluyor. Bildiğiniz üzere 2021 yılının ilk aylarında WhatsApp kullanıcılarına yeni sözleşme sundu. Sunduğu sözleşme de bilgileri Facebook ile paylaşacağını belirten uygulama kullanıcıların tepki aldı.

WhatsApp Alışveriş Dönemini Başlattı
WhatsApp Alışveriş Dönemini Başlattı

Bu tepkilerin büyümesi sebebi ile WhatsApp aldığı kararı ileri bir tarihe erteledi. Kararını erteledikten sonra kullanıcılarına sözleşmeyi tekrardan anlatma kararı duydu. Kullanıcılarına mesajlarını kimsenin okumadığını tekrardan belirten WhatsApp, kullanıcılarının gönlünü almak için yeni özellikleri art arda hizmete sunuyor.

WhatsApp önce masaüstü uygulaması için arama özelliğini ekledi. Daha sonra ise alışveriş butonunu aktif ettiğini duyuran bir video attı. WhatsApp bu özelliğin geleceğini daha önce açıkladı. Fakat özelliği 18 Mart tarihinde aktif ettiğini duyurdu.

WhatsApp Alışveriş Butonun Nasıl Çalıştığını Anlatan Video Paylaştı

WhatsApp alışveriş butonunun geleceğini 2020 yılının son çeyreğinde duyurdu. WhatsApp bu yeni özelliği kullanıcıların dikkatini çekti. Çünkü Covid-19 süresinde insanlar internet üzerinden alışveriş yapma fikrini benimsemiş hatta alışkanlık hale getirdi. Bu özelliği WhatsApp’ında sunması kullanıcıları sevindirdi. Çünkü diğer alışveriş uygulamalarına göre daha çok olumlu yönü bulunuyor.

WhatsApp Alışveriş Dönemini Başlattı
WhatsApp Alışveriş Dönemini Başlattı

Bu olumlu yönlerden en çok dikkat çekeni insanların beğendiği ürünler hakkında anında satıcı firmaya soru sorabiliyor. Diğer alışveriş sitelerinde müşteri temsilcileri bulunsa da müşteriler ürün hakkında soru soramıyor sadece ürünü alırken ya da teslim edilirken yaşadığı problemleri konuşabiliyor.

Uygulamaya girdiğinizde çıkan ana sayfanın sağ üst köşesinde WhatsApp Business işaretini göreceksiniz ve bu butona tıkladığınız zaman karşınıza şirketlerin menülerini görüyorsunuz. WhatsApp resmi Youtube hesabına yüklediği videoda bu butonu görmüyorsanız endişelenmeyin ifadesi yer aldı. Bunun sebebi bu buton kademeli olarak kullanıcılara sunulması planlanıyor.

WhatsApp’ın Resmi Youtube Hesabına Attığı Video

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu